İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Kilolarından ve fazla yağlarından kurtulmak isteyen kişilerin diyet yapmak için en çok tercih ettikleri diyet listelerinden bir tanesi İsveç diyetidir. 13 günlük bir süre içerisinde verilen listeye birebir uyarak 7 kiloya kadar verebilmek mümkün olurken İsveç diyeti nasıl yapılır? sorusuna cevaben gerekli olan adımların ve kuralların uygulanması gerekecektir. İsveç diyetini harfi harfine uygalayan kişilerin 7 ile 20 kilo aralığında kilo verebileceği uzmanların açıkladığı görüşler arasında yer alır.

İsveç Diyetinde Uyulması Gereken Kurallar

İsveç diyeti süresince uyulması gereken belirli başlı bazı kurallar vardır. Bu kuralların dışına çıkılmadığı takdirde kişini kilo verebilme hızı daha doğru orantılı bir şekilde işlemektedir. İlk kural meşrubat, çay ve kahve gibi ürünlerin tüketilmemesidir. Bununla beraber gün içerisinde en az 2 litre olmak kaydı ile bol su tüketilmesi gerekir. Diyetin 13 günlük sürecini dışına çıkmadan uzatılmaması önemlidir. Diyeti bırakmayı düşünen kişiler için minimum 6 gün olmak kaydı ile sürdürülmesi ve daha sonrasında bırakılması tavsiye edilir. Diyeti bitirip tekrar başlamak isteyenler için ise 3 aylık bir süreç geçtikten sonra tekrar başlanması gerekir. Aynı gün içerisinde verilmiş menüye göre akşam ve öğle yemeklerinin yerleri değiştirilebilir.

İsveç Diyetinde Tavsiye Edilenler

İsveç diyeti menülerinde verilen ürünlerin bazıları mevsimine denk gelmeyen ve hemen bulunamayan ürünlerdir. Bu ürünlerden bir tanesi brokoli olup bulunmadığı takdirde besin değeri eşdeğerde olan karnabahar yenilebilir. Kolestrolü yüksek olan kişilerin bu diyeti uygulaması halinde yumurta akını yiyerek denge sağlamaları tavsiye edilir. Diyet esnasında miktar ve ölçü belirtilmediği için yemekleri abartıya kaçmamak şartı ile yemek diyetin etki etmesi açısından önemlidir. Diyetin ağır gelmesi halinde 6 gün yapıp 3 ay sonra son 6 günü tekrar uygulamak tavsiye edilmektedir.

Bu yazı 336 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun