Kadınlarda Çatlaklar Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Cilt çatlaklarından tamamen kurtulmak neredeyse mümkün değildir. Önlenmesi ve görünürlüğünün azaltılması mümkün olan çatlaklar ne yazık ki tamamıyla yok edilemezler. Kadınlarda çatlaklar nasıl geçer? Ciltteki çatlaklar henüz kalıcı olmadan ilk oluştukları anda müdahale etmek doğru olacaktır. Kırmızı ve mor renkteyken müdahale edebilirsiniz. Doğal çözümlerle önlem alabilir, daha az belirgin olmalarını ve daha az görünmelerini sağlayabilirsiniz. En çok karın göğüs, üst kol bacak bölgelerinde görülür.

Cilt Çatlaklarına Doğal Çözümler Nelerdir?

Doğal çözüm olarak bitkisel yağlarla masaj yapılması faydalı olacaktır. Erken müdahale için cilde düzenli masaj ve cilde düzenli nemlendirme yapmak şarttır. Beyaza yakın çatlaklar için bu gibi çabalar sonuç vermeyebilir. Badem yağı cilt çatlaklarında en çok önerilen çözümlerdendir. E vitamini bakımından oldukça zengindir. Hem nemlendirici özelliği hemde kolajen ve elastin içeriğine sahiptir. Zeytinyağı da doğal bir çatlak önleyicidir. Diğer yağlara oranla pahalıdır. Ama kozmetik ürünlerden uygun ve sağlıklıdır. Bir başka iyi gelen yağ buğday ruşeymi yağı lavanta ve kakao yağlarıdır. Çatlak görünümünü hafifletir. Lavanta ve papatya yağlarından 7 damla karıştırarak iyileştirici özelliği olan bir nemlendirici elde edersiniz. Aloe vera salisilik asit ile çatlaklara ve cilt yaralarına iyi gelir. Zeytinyağı ile aloe vera karışımı çatlaklar üzerinde etkili olacaktır.

Cilt Çatlaklarının Nedenleri

Cilt çatlakları kadın ve erkekte olabilir. Sadece hamile kadınlarda oluştuğu yanlış bir inanıştır. Elbetteki vücut, karın bölgesinin aşırı büyümesi ile böyle tepkiler verebilir. Hamilelik bir sebeptir ancak çatlakların başka sebepleri de vardır. Buddy yapmak, ergenlik, hızlı kilo alıp vermek, genetik etkenler, kolajen ve lif eksikliği, hormonel değişim ve kortizon tedavisi de cilt çatlak nedenlerindendir. Cilt çatlaklarını önlemek için iyi bir nemlendirme ve çatlak oluşurken erken tedavi gereklidir.

Bu yazı 327 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun