Kalbinizi Olumsuz Etkileyen Tehlikeler

Paylaş
 

Günlük hayatımızda hiç fark etmeden içerisinde olduğumuz bazı durumlar kalbimizin olumsuz etkilenmesine sebep olabiliyor. Kalbimizin olumsuz etkilenmesine ve kalp hastalıkları riskini artıran faktörlere baktığımız zaman trafik gürültüsü gibi günlük yaşamda artık bir klasik haline gelmiş durumların kalp krizi riskini artırdığı görülmüştür. Bu risk yaşlılarda gençlere nazaran daha fazla görülmektedir. Aynı zamanda 65 yaş ve üstü olan kişilerin kalp krizi geçirme riski trafik gürültüyle beraber 3 kat artış gösteriyor.

Hava Kirliliği de Kalp Rahatsızlıklarına Sebep Oluyor

Büyük şehirlerde yaşayan kişilerin trafik ve trafik gürültüsünün yanı sıra en fazla şikayetçi olduğu konuların başında hava kirliliği yer almaktadır. Isınma amacıyla kullanılan yakıtlar, fabrikalar, inşaatlar ve trafikteki araçlar hava kirliliği oluşumunu en fazla tetikleyen durumların arasında yer almaktadır. Hava kirliliğinin kalp rahatsızlıklarını tetiklemesinden dolayı özellikle bu konuda risk altında olan kişilerin hava kirliliğinin yüksek olduğu yerlerden uzak durması gerekmektedir. Bu evrede emekliye ayrılan kişilerin yaşamın daha iyi olduğu ve havanın temiz olduğu şehirlerde yaşaması öneriliyor.

Yaşam Alanınız Çok Önemli

Büyük şehirlerde sık bir şekilde görülen bina hastalığının da vücut sağlığınız üzerinde olumsuz etkileri olduğunu görebilirsiniz. Bu evrede öncelikli olarak ofis çalışanları yüksek risk altında olan gruplardandır. Zamanının büyük bir bölümünü evde geçiren kişilerde de kalp rahatsızlıkları görülme olasılığı çok yüksektir. Hastalıkların temelinde ise yaşam alanlarında oluşan kötü hava, rutubet ve tozlar yer almaktadır.

Bu yazı 438 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun