Kalıcı Kaş Konturu Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Bir ilaç kullanımı veya genetik sebepler gibi faktörler yanlış uygulamalar kaşlarınızda sorunlar oluşmasına sebep olabilmektedir. Kaşlarınız döküldüğü için doğal görünümünde sorunlar olabilir veya hoş bir görünüm olmayabilir. Bu tarz durumlarda kaş konturu yaptırmanız durumunuzu kolaylaştıracaktır. Kalıcı kaş konturu nasıl yapılır? Sorusu da kaş konturu yaptırmak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir.

Microblading Kaş Kontürü

Kaş konturları arasında en fazla tercih edilmekte olan yöntemler arasında microblanding kaş konturu yöntemi yer almaktadır. Microblading 3D kıl tekniği sayesinde normal kaşınızdan ayırt edilemeyecek olan bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bu teknik ağrısız bir teknik olduğu gibi yarım saatte uygulanabilmektedir. Herhangi bir acı hissedilmediği için kalın ve gür kaşlara sahip olma imkanınız bulunmaktadır. Uygulama son derece doğal göründüğünden dolayı yüz hatları bozulmaz ve uygulama yapılmadan önce kişinin yüz hatlarına uygun olan kaş profili çizilmektedir.

Microblading 3D Kaş Kontürü Kimler İçin Uygulanabilir?

Microblading 3D kaş konturu dünya genelinde en fazla uygulanmakta olan yöntemler arasında yer almaktadır. Bu uygulama kaşlarında sorunu olan herkese uygulanabilmektedir. Kaşları dökülen, kaşlarında simetri problemleri olan ve gür kaşlara sahip olmak isteyen kişiler bu yöntemi kullanabilirler.

Microblading 3D Kaş Kontürü Kalıcı Mı?

Bu kaş konturu yöntemi cilt tipine göre değişkenlik gösteriyor olsa da microblading 3D kaş konturu 1 ile 1.5 yıl arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu süreç tamamlandıktan sonra tekrar yaptırmanız veya oluşan deformasyonu gidermeniz gerekmektedir. Uygulamada acı ise kişinin acı eşiğine göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden acının oluşmaması için kaş bölgesine uygulama öncesinde uyuşturucu kremler sürülmektedir. Bu yüzden işlem yapıldığında hiçbir acı hissetmezsiniz.

Bu yazı 308 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun