Kaş Nasıl Gürleşir?

Paylaş
 

Kaslar bir insanı en çekici kılan detaylarından biridir. Özellikle de son yıllarda kalın ve gür kaşlar moda haline gelmektedir. Ancak kaşlar birçok nedene bağlı olarak dökülür, kırılır ve kopar. Bunun sonucunda da kaşlar cansız ve ince durur. O yüzden kaş nasıl gürleşir? Sorusu kapsamında kişiler bazı yöntemler araştırmaktadır. Kaş gürleştirmenin birden fazla yöntemi mevcuttur. Aynı zamanda cerrahi yöntemlerle de kaşları gürleştirmek mümkündür. Eğer doğal yöntemler tercih edecekseniz, düzenli olarak kaşlarınıza uygulamalar yapmalısınız. Ayrıca kaşlarınız da dökülme ve kırılmalar oluşuyorsa mutlaka nedenleri bilinmelidir. Aksi taktirde istediğiniz sonuçlara ulaşamayabilirsiniz.

Kaşları Gürleştirmek İçin Doğal Uygulamalar

Kaşlarınızın istediğiniz bir şekilde gürleştirmek istiyorsanız A, C ve E vitaminlerini mutlaka tüketmelisiniz. Vitamin ve mineral eksikliği kaşların dökülmesine neden olur. Bunun yanı sıra kaşları gürleştirmenin en iyi yolu, sarımsaktır. Sarımsak kaş köklerini güçlendirir, dökülmeleri önler ve kısa sürede kaşları gürleştirir. Ancak sarımsağın kokusu ağır geliyorsa, gece yatmadan önce uygulayabilir ya da duştan önce yapabilirsiniz. Bu sayede gün içerisinde kokusu sizi rahatsız etmeyecektir. Aynı zamanda kaşların neme ihtiyacı olmasından dolayı doğal yağlar kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, badem yağı, kayısı yağı ve çam ağacı yağı kaş köklerini nemlendirerek dökülmeleri engeller. Böylelikle kaşlarınız zamanla eskisinden daha canlı ve gür duracaktır.

Kaşları Gürleştirmek İçin Hangi Cerrahi Yöntemler Yapılır?

Eğer doğal uygulamalardan kaşlarınızdan herhangi bir sonuç almadıysanız ara boşlukları ya da kaşınızın yarısını kontör yaptırabilirsiniz. Ancak kaş kontörü doğallıktan uzak olmasından dolayı uzman kişilere yaptırmanız gerekir. Aynı zamanda kaş ekim uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Bu işlem dökülmüş ya da seyrek kaşların görünümünü en düşük seviyeye indirir. Hem kalıcı hemde zahmetsiz bir işlemdir. Böylece kaşlarınız daha gür ve bakımlı duracaktır.

Bu yazı 256 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun