Kilo Takıntısı Olan Birisi Olduğunuzun İşaretleri

Paylaş
 

Fazla kilolara sahip biriyseniz kilo vermek bu evrede alacağınız en mantıklı kararların arasında yer alıyor. Sonuçta fazla kilolarınız birçok rahatsızlığa sebep olabilir. Fakat kilo verme yolunda ilerleyen kişilerde en sık karşılaşılan durumlardan birisi; hiçbir zaman kilolarından yana memnun olmamasıdır. Yani kilo verdikçe daha takıntılı bir hale gelirler ve olunması gereken kilolarında bile fazla kiloları olduğunu düşünebilirler. Çoğu kişinin bu durumda olduğunu fark etmediğini görebiliyoruz. Yazımızda sizlere kilo takıntısı olan birisi olduğunuzun işaretlerini paylaşacağız.

Gün İçerisinde Sürekli Tartılmak

Diyet yaptığımız süreç içerisinde hepimiz ne kadar kilo verdiğimizi düzenli bir şekilde takip etmek isteriz. Çünkü verdiğimiz her bir kilo bizim için pozitif motivasyon kaynağıdır. Fakat diyet sürecince tartılma işleminin belirli aralıklarla yapılması gerekiyor. Eğer gün içerisinde birkaç kez tartılıyorsanız sizde de kilo takıntısı olabilir. Gün içerisinde birkaç defa tartılmanız motivasyonunuzu da düşürecek etmenlerden birisidir.

Sürekli Kalori Sayımı mı Yapıyorsunuz?

Yapılan diyetlerin büyük bir bölümünü kalori sayımı ile yapılan diyetlerdir. Bu yüzden belli bir süre sonra ister istemez yiyeceklerin kalorilerini hesaplamaya başlarsınız. Fakat bu sizde bir takıntı haline dönüştüyse dikkat etmeniz gerekir. Özellikle günlük almanız gereken kalori miktarının altına düşmemelisiniz.

Bütün Sorunların Zayıflayınca Çözüleceğine Mi İnanıyorsunuz?

Bu durum özellikle kadınlar arasında çok yaygındır. Bütün sorunlarının zayıfladıkları zaman çözüleceğine inanırlar. Hatta hayatlarında yer alan bütün olumsuzlukları fazla kilolarına bağlarlar. Bu durum da kilo takıntısından kaynaklanmaktadır.

Bu yazı 536 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun