Kilo Verdiren Baharatlar

Paylaş
 

Zayıflamak isteyen kişiler bu yolda adeta bir şifa kaynağı olan baharatlardan faydalanma imkanına sahiptir. Kilo verdiren baharatlar sizlere kilo verme noktasında yardımcı olurken sağlığınızı da korumanızı sağlar. Sağlık sitesi olarak sizlere  bu baharatlar hakkında bilgi vereceğiz.

Pul Biberi

Pul biberinin metabolizmayı canlandırma ve yağları yakma özelliği vardır. Aynı zamanda iştah açıcı özelliğe sahip olduğunu da görebilirsiniz. Bu yüzden kontrollü bir şekilde kullanmanız gerekecektir.

Kekik

Özellikle kolesterol sorunu yaşayan kişilerin bu problemi aşmasına kekik yardımcı olmaktadır. Kekik suyunun metabolizmanız üzerinde çok olumlu etkileri olduğunu görebilirsiniz. Damar açıcı ve canlandırıcı olma özelliği vardır.

Kakule

Vücut ısısının yükselmesini sağlayan kakule, bu özelliği sayesinde vücudunuzun daha fazla enerji harcamasını sağlarken yağ yakabilmenize de yardımcı olacaktır.

Zencefil

Sindirim sorunlarınızı aşmanızı sağlayan zencefil, sindirime de yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirme özelliği bulunur. Kilo verme noktasında hastalık ve enfeksiyon riskini de azaltacaktır.

Karanfil

Özellikle vücudunuzdaki toksinleri atma noktasında karanfilin çok etkili olduğunu söyleyebiliriz. Karanfil ödem giderici olma özelliğine sahipken aynı zamanda incelme noktasında da yardımcı olmaktadır.

Hardal

Metabolizmanızı hızlandıracak lezzetli bir baharat arayışına girdiyseniz hardal bu noktada tercih etmeniz gereken baharatların içerisinde yer alacaktır. Metabolizma hızlandıran hardal aynı zamanda düşük kaloriye sahiptir.

Tarçın

Tarçın, özellikle kan şekerinin düzenlenmesi noktasında etkili olan bir besindir. Kan şekerini düzenlediği gibi metabolizma hızınızı da artırarak kilo vermenizi sağlar.

Karabiber

Yemeklere lezzet katan karabiber ek olarak sindirimi kolaylaştırma özelliğine de sahiptir. Tane karabiberin içerisinde bulunan piperine adlı madde, yağ yakımı noktasında yardımcı olmaktadır.

Bu yazı 337 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun