Kırışıklıklar İçin Doğal Çözümler

Paylaş
 

Her kadının korkulu rüyası kırışıklıklardır. Yüzde oluşan yaşa, strese ve cilt yapısı kaynaklı derin çizgiler oluşmaması için gerekli tedbirleri alan hanımlar çareyi doğal yöntemlerde bulmaktadırlar. Kırışıklıkların giderilmesi için bazı yöntemler vardır. Kırışıklıkları azaltmak hatta yok etmek için doğal çözümleri kullanan kadınlar kendilerini daha iyi hissederler.

Kırışıklıklara Doğal Yöntemler

Ultraviyole ışınları ve dış serbest radikaller ciltlerin yaşlanma sürecini hızlandırır. Ancak doğal yöntemler bu çizgileri yok etmede çok başarılıdırlar. Bazı bitki karışımları sayesinde oluşan derin kırışıklıklar giderilir. Kırışıklıklar için doğal çözümler;

Yeşilçay Ekstresi: Yeşil çay tüketimi ve cilde uygulanması ciltte oluşan hasarları yok eder. Kırışıkları hızla giderir.

Havuç Tohumu Yağı: Bu yağ beta-karoten açısından zengin olduğu için rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Güneş ışından oluşan çizgileri yatıştırır ve cildin kaybettiği parlaklığı geri kazandırır.

Üzüm Çekirdeği: Üzümün faydası kadar çekirdeğinde de bir mucize saklıdır. Antioksidan ve iltihap karşıtı özelliği olduğu için yaşlılığa bağlı veya diğer nedenlerden dolayı oluşan kırışıklıklara çok iyi gelir. Cildin gerilmesine yardımcı olur.

Aloe Vera: Cildin esnekliğini kazandırır. Kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.

Zeytinyağı: Zeytinyağı için bir mucize denilebilir. Cildin kaybeden nem dengesini geri kazandırır. A ve E vitaminleri içerir. Yıpranmış ve kırışmış cilde çok faydası vardır. Cilde uzun ömürlü koruma sağlar.

Zencefil: Yüksek antioksidan özelliğine sahip olması nedeniyle kırışıklıkla çok iyi mücadele eder.

Limon Suyu: Ciltteki ölü hücreleri azaltarak kırışık oluşmasına engel olur. Çok güçlü bir temizleyici olma özelliğinden dolayı var olan kırışıklıkları giderir.

Kırışıklıkların Oluşma Nedeni

İstenmeyen ve görüldüğünde can sıkan kırışıklıklar yaşlanmaya bağlı, toz ve duman kirine yakın olmada, strese ve güneş ışığına maruz kalmada ortaya çıkar. Aşırı kafein ve sigara da cilt kırışıklıklarını arttırır.

Bu yazı 324 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun