Kış Aylarında Bağışıklık Güçlenmesini Sağlayan Besinler

Paylaş
 

Kış aylarının gelmesiyle beraber birçok rahatsızlık ve olumsuzluğun da ortaya çıktığını görebilirsiniz. Grip, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar yaşamak istemiyorsanız kış aylarında bağışıklığı güçlendirecek besinler tüketmeniz gerekmektedir. Sağlık sitesi olarak sizlere kış aylarında bağışıklık güçlenmesini sağlayan besinler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Bitter Çikolata

Kış ayları birçok soruna sebep olabildiği gibi aynı zamanda depresyon gibi sorunlara da sebep olabilmektedir. Çikolatanın besin olarak insanlara mutluluk saçan bir besin olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda bitter çikolatanın içerisinde yer alan teobromin de ruh halinizin düzelmesine yardımcı olacak besinlerin arasında yer almaktadır. Yalnız kilo kontrolü için gün içerisinde sadece 1 – 2 tablet olacak şekilde bitter çikolata tüketmeniz gerekmektedir.

Semizotu

Semizotu tam bir omega 3 kaynağıdır. Semizotunun içerisinde yer almakta olan omega 3 sayesinde beyin yorgunluğunuz alınacak ve depresif ruh halinden çok rahat bir şekilde kurtulabileceksiniz. Semizotunu yoğurtla beraber salata şeklinde ya da zeytinyağı ile pişirerek tüketebilirsiniz.

Nar

Nar özellikle antioksidan bakımından çok zengin olan besinlerin arasında yer almaktadır. Narın içerisinde yer alan yüksek seviyede C vitamini sayesinde grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklardan korunma imkanına da sahip olursunuz. Nar stresinizi azaltacak ve daha iyi bir ruh haline sahip olmanızı sağlamaktadır. Serbest radikallerle mücadele edildiği için metabolizmanızın da daha kuvvetli bir seviyeye gelmesini sağlayacaktır. Adeta hastalıklara karşı bir kalkan oluşturacaktır.

Hindi Eti

Hindi eti çok iyi bir triptofan kaynağı olarak görülmektedir. Çok kaliteli bir protein kaynağı olarak görülmektedir. Zayıflama noktasında ise kırmızı et ve tavuk etine göre daha sağlıklı olarak karşınıza çıkmaktadır. Hindi eti vücudunuzda serotanin ve triptofan salınımının artmasını sağlayacaktır.

Bu yazı 222 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun