Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Paylaş
 

Birçok insanın sorun yaşadığı durumlardan birisinin koltuk altı kararması olduğunu görüyoruz. Koltukaltına yanlışlıkla yapılan epilasyon müdahaleleri yüzünden, yanlış beden kıyafet seçimleri yüzünden, kuvvetli deodarant kullanımlarından dolayı oluşabilmektedir. Aynı zamanda sürtünme, sigara kullanımından ve ölü hücrelerden kaynaklı olarak da birçok kişide görülebilmektedir.

Limon İle Koltuk Altı Beyazlatma

Bir dilim limonla koltukaltınızı gün aşırı 10 dakika boyunca ovalayın. Ovalama işleminden sonra ılık su kullanarak durulayın. Eğer cildiniz hassassa bu yöntemi uygulamamalısınız.

Patates İle Koltuk Altı Beyazlatma

Patatesin içerisinde yer alan suyun beyazlatma özelliği bulunmaktadır. Bu yöntemi  uyguladığınız sırada isterseniz patatesi dilim olarak kullanırken isterseniz rendeleyerek de kullanabilirsiniz. Bir dilim patatesi her gün beyazlatmak istediğiniz bölüme sürerek sonrasında o bölümü ılık su ile durulamalısınız.

Limon ve Karbonat İle Koltuk Altı Beyazlatma

1 tatlı kaşığı limon suyu ile 3 tatlı kaşığı karbonatı macun kıvamına gelene kadar bir kapta karıştırmalısınız. Sonrasında macunu beyazlatmak istediğiniz bölüme sürün. Macun kuruyana kadar beklemelisiniz. Macun kuruduğu zaman ılık su kullanarak biraz bastırarak durulamalısınız. Baskı yaparak temizlediğiniz zaman macun peeling etkisi gösterecek ve koltuk altınızda yer alan ölü derileri temizleyecektir. Bu yöntemi haftada 4 defa uyguladığınız takdirde koltukaltınızın beyazlamaya başladığını görebilirsiniz.

Esmer Şeker ve Zeytinyağı ile Koltuk Altı Beyazlatma

1 çorba kaşığı esmer şeker ile 1 çorba kaşığı zeytinyağını bir kabın içerisinde karıştırın. Sonrasında bunu beyazlatmak istediğiniz bölüme ovalayarak 10 dakika boyunca uygulayın. Sonrasında ise ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı gün aşırı uygulayabilirsiniz.

Bu yazı 391 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun