Koltuk Altı Kokusuna Kesin Çözüm

Paylaş
 

Koltuk altı kokusu insan için oldukça zorlayıcı bir problemdir. Sağlığı olumsuz bir şekilde etkileyebileceği gibi sosyal hayatı da kötü etkileyebilecek sorunlardan biridir. Koltuk altı kokusu ne yazık ki en sık yaşanabilecek olumsuz durumlardan biri olarak görülüyor. Koltuk altı kokusuna kesin çözüm herkes tarafından öğrenilmek isteniyor. Özellikle yaz aylarında kesin çözümler kullanılarak kişiler hayatlarına daha sağlıklı şekilde devam etmek istiyor.

Koltuk Altı Kokusu Neden Oluşur?

Koltuk altı kokusunun asıl sebebi terdir. Ortamın ısısı arttıkça kişinin vücut ısısında da artma söz konusu olabiliyor. Artan vücut ısısını dengeye ulaştırmak için ise vücut terleyerek tepki veriyor. Ter bezleri tuz ve sudan oluşan bir sıvıyı vücut dışına çıkarıyor. Normalde kokusuz bir sıvı olsa da bakteriler ile birleştiğinde kötü koku oluşturabiliyor. Koltuk altı da kapalı bir alan olduğu için bakteriler üreyebiliyor. Bakterilerle tepkimeye giren ter sıvısı koku oluşturuyor. Yani kötü kokunun asıl sebebi oluşan bakterilerdir.

Koltuk Altı Kokusu İçin Çözümler

Koltuk altının mutlaka bakterilerden arındırılması ve temizlenmesi gerekiyor. Su ve sabun ile düzenli şekilde yıkanması gerekiyor. Ancak temizliği yapılırken kesinlikle sabun kalıntısı kalmamasına dikkat edilmelidir. İçerisinde alüminyum ve paraben olmayan deodorantlar kullanılmalıdır. Çünkü içerisinde bu maddeler bulunan ürünler koltuk altı bakterilerini daha fazla arttırma özelliğine sahiptir. Koltuk altı kıllarının temizlenmesi gerekiyor. Çünkü kıllar bakteri üremesi için bir sebeptir. Pamuklu ve ketenden yapılan kıyafetler giyilirse de kötü koku oluşumu önlenmiş oluyor.

Koltuk altı kokusunu önlemek için kullanılan çözümlerden biri de botokstur. Koltuk altındaki ter bezlerine uzmanlar tarafından yapılan botoks ter kokusunu büyük ölçüde önleyen bir çözümdür. Ancak mutlaka bir uzman rehberliğinde uygulanılmalı ve bilgi alınmalıdır.

Bu yazı 374 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun