Koltuk Altı Nasıl Beyazlatılır?

Paylaş
 

Koltuk altı bölgesi çeşitli nedenlere bağlı olarak siyahımsı bir görünüm oluşturur. Bu siyahımsı olan bölge genellikle kıl köklerinin bulunduğu ve sert olduğu bölgelerdir. Deodorant kullanımı, koltuk altı tüylerinin yok edilmek istenmesi sebebiyle jiletle kesilmesi, terleme ve ölü hücrelerin hijyenik olarak temizlenmemesi sebepleri ile koltuk altı bölgesi kararacağı gibi şeker ve obezite sebebiylede kararma gösterir. Koltuk altı bölgesinde bu sıkıntıyı yaşayan kişiler, koltuk altı bölgesi nasıl beyazlatılır? Sorusunun cevabını aramaktadır.

Bitkisel Kürler İle Koltuk Altı Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Koltuk altı kararması bir sağlık sorunu olmamasına karşın, vücut temizliğindeki eksikliklerden kaynaklanan bir cilt sorunudur. Koltuk altını beyazlatmak için, patates kürü kullanmak oldukça yararlıdır. Patates, koltuk altı bölgesine bir kaç seçenek şeklinde uygulanmaktadır. Birinci yöntem patatesleri ince ince doğrayarak, koltuk altındaki siyahımsı bölgeyi hafif hareketler ile ovma yöntemidir. Bu uygulamanın vücut için hiç bir zararı bulunmamaktadır. Bu yöntemi koltuk altı bölgenize istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. İkinci yöntem ise patatesi rendeleyerek suyunu çıkarma şeklindedir. Rendelenerek çıkarılmış olan patates suyu, koltuk altı bölgesine sürülmelidir. Bu yöntemin de bir kaç kere uygulanması sonucu, koltuk altı bölgesi beyazlayacaktır.

Salatalığında koltuk altı bölgesine uygulanması, bu bölgenin beyazlaması için etkili bir yöntemdir. Salatalığın suyu çıkarıldıktan sonra, bir miktar zerdeçal ve liman suyu ile yapılan hamur, koltuk altında bir süre bekletilir, bir kaç gün bu işleme devam edildiğinde koltuk altı beyazlamaktadır.

Pudra Kullanımı İle Koltuk Altı Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Koltuk altı bölgesinin beyazlatılması işleminde pudra kullanımı da işe yarayan bir işlemdir. Özellikle bebek pişik pudrası, koltuk altı bölgesini beyaz göstermektedir. Kalıcı beyazlık sağlamasa da girilen ortamda temiz bir görünüm oluşturmaktadır.

Bu yazı 289 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun