Lazer Ameliyatı Ücretli midir?

Paylaş
 

Tıbbın gelişmesi ile beraber cerrahiye gerek duyulan birçok hastalık da lazer teknolojisi uygulanarak sonuçlar alınmaktadır. Lazer ameliyatı ücretli midir? Lazer ameliyatlarının ücreti yapılan ameliyata ve hastaneye göre değişkenlik gösterir. Lazer birçok hastalık ve estetik amaçlı yapılan birçok operasyon da uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Hangi Hastalıklara Lazer Uygulanır

En sık lazer tedavi göz hastalıklarında uygulanır. Aynı zamanda bazı kanser türlerinde ve deri hastalıklarında da uygulama alanı vardır. Artık cerrahların kullanıldığı neşterlerin başlığı lazer başlıktır. Lazer tedavi hastanın daha çabuk iyileşmesini ve daha az ağrı hissetmesini sağlar. Bağırsak, vajina ve vulva bölgesinde oluşan malign tümörlerin ve poliplerin çıkarılmasında sıklıkla lazer tedavi uygulanır. Diğer kanser türlerinde de uygulanmaya başlamıştır. Lazer ile göz problemlerine kesin çözüm sağlanmaktadır. Üstelik lazer ile göz tedavisi hastanın hastaneye yatmasına gerek bırakmaz ve cerrahi bir işlem olmadığı İçin hasta aynı gün taburcu olabilir. Lazer günümüzde hem cerrahi işlemlere gerek kalmadan yapılan operasyonlarda hem de estetik alanda sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Lazer Ameliyatını SGK Karşılar mı?

Lazer ile olunan ameliyatlar hastanenin durumuna göre değişir. Öncelikle hastanenin SGK ile anlaşması olması gerekir. SGK ile anlaşması olan özel hastane belli bir ücreti sizden talep edebilir. Bu gibi durumlarda sadece bir kısmını karşılayacaktır. Aradaki farkı sizden talep edecektir. Lazer ameliyatını devlet hastanesinde yaptıracaksınız hiç bir para vermenize gerek kalmaz. Lazer ile tedavi estetik amaçlı yapılacak ise ister devlet ister özel olsun her iki durumda da ücretlidir. Devlet estetik amaçlı yapılan operasyonları karşılamaz. Yapılacak operasyona göre iyi bir uzman doktor ve tıbbi ekipmanları tam ve teknolojik olan bir hastane bulmanız gerekir.

Bu yazı 242 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun