Lazer Epilasyon Nedir?

Paylaş
 

Dünya üzerinden  birçok kadının ve erkeğin problemlerinden biri olan fazla ve istenmeyen  tüylere kesin çözüm getirebilen bir yöntemdir ve lazer epilasyonunda bu alan da uzmanlaşmış dermatologlar kişini tarafından yapıldığı sürece etkisini çabuk gösterdiği görülüyor bu durum karşında faydaları göz önüne alındığında çok kişi tarafından tercih ediliyor. Sağlık hocası olarak sizlere “lazer epilasyon nedir?” sorusu hakkında bilgi vereceğiz. Lazer epilasyona gitmek isteyenler bu şekilde daha detaylı bilgi sahibi olabilir.

 Lazer Epilasyonu Nedir?

Lazer epilasyonu istenmeyen tüyler konusunda oldukça başarılı bir uygulamadır. Operasyon sırasında lazer ışınları kıl köküne derinden ulaşır ve bu kıl köklerin de yapısal bozukluk oluşturarak kılların tekrardan çıkmasına engel oluyor. Lazer epilasyonu ile ilgilen bu epilasyonu yapan insanlar bu konuda uzmanlaşmış ve uzmanlık belgesi bulunmaktadır. Lazer epilasyonunda başarıya ulaşmak için kullanılan lazer cihazının kaliteli olması lazım ayrıca bu cihaz onaylanmalı ve herhangi bir sağlık durumu için risk faktörü oluşturmadığına dahil bir belgenin olması lazım bu durum lazer epilasyonu için önemli bir durumdur. Lazer epilasyon beyaz tenli koyu ve sert tüylere sahip olanlardan daha fazla bir etki göstermektedir bu kişilerde uygulamanın başarı oranı çok yüksektir. Beyaz tenli insanlar dışında diğer ten renklerine de sahip olan insanlarda da başarı oranı vardır gelişen teknoloji  bu ten renkli insanlar içinde büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Lazer Epilasyonun Çeşitleri Nelerdir?

  • Alexandrite Lazer Epilasyonu: Bu epilasyon çeşidini en çok beyaz tenli ve koyu ve sert tüylere sahip insanlar seçiyor ve kesin bir sonuç alıyor.
  • Diode L azer Epilasyonu: Koyu renk ve sert tüyleri olan insanların en çok kullanmayı tercih ettiği bir yöntemdir.
  • Nd: Yağ Lazer Epilasyon: Bu uygulama her türlü cilde yapılır ve bu uygulama en etkili yöntemdir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Eğer doğru lazer cihazını ve yöntemini düzgün seçtiğiniz zaman ve uzman bir kişi gözetiminde yapıldığında bu uygulama tüm vücuda yapılabilme özelliğine sahip. Kadınlara lazer epilasyonu uygulanırken en önemli bilinmesi gereken şey hamile olup olmadığıdır. Tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz lazer epilasyonunda bir diğer şey vücudunuzun doğru uygulamayı bulması çok önemlidir ayrıca tüylerde hala tedavi görmezseniz bir hormon testi yaptırın.

Lazer Epilasyon Kalıcı Çözümler Oluşturur Mu?

Lazer yöntemi 1960 yıllından beri tedavi amaçlı bir çok sağlık alanında kullanılıyor. Bu tedavin yüksek başarı ortalaması gösterdiği dal ise epilasyon olmuştur. Bir çok insan için problem olan, moralini bozan günlük, hayatta strese sokan istenmeyen tüyler konusunda  ağda gibi ağrılı, jilet gibi bıçak izi bırakacak bir yöntem olmadığından daha rahat tercih edilen ve kesin sonuca ulaşmasa da ortalama %80 veya %70 bir başarı göstermektedir. Uygulamadan sonra insanlara sorulduğunda kesin çözüm aldıklarını çok duyarız.

Lazer Epilasyonun Etkili Olabilmesi İçin Kaç Seans Yapılmalıdır?

Seanslar insanın vücut ve tüy yapısına göre değişiklik gösterir. Beyaz tenli, koyu ve sert tüylere sahip olan insanlar daha erken sonuca ulaşır. Koyu tenlilerde ise değişir, genel olarak azalması içi 1-2 seans gerekmektedir kesin sonuca ise 6-9 seans da ulaşılabiliyor.

Lazer Epilasyon Tedavisi Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer tedavisinden önce tüylerin jiletle alınması önerilmektedir. Jilet ile alırken ama bıçak izi bırakıp ciltte kızarıklık veya tahriş   edilmemesi lazımdır. Tedavi uygulandıktan sonrada uygulanan bölgeyi 1 hafta güneşten korumamız lazım.

Lazer Epilasyonun Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Faydaları arasına cildi güzelleştirip, kozmetik ve bakım konusunda harcadığım zamanı azaltır. Zararları ise uygulamadan sonra kızarıklık, kaşıntı vb. olaylar yaşanabilir.

Lazer epilasyonu bir çok kişi için faydalı ve zaman konusunda daha başarı bir yöntemdir. Fiyat konusunda ise yapılan yerlere göre değişir ama kampanyalar ile yaptırabilirsiniz. Lazer epilasyonu uygulamasından sonra çok memnun kaldığınızı göreceksiniz.

Bu yazı 287 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun