Liposuction Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş
 

Vücudunuzun belli bölgelerinden yağ aldırmak istiyorsanız bunu liposuction ile gerçekleştirebilirsiniz. Liposuction’da vücudun bazı bölümlerinden vakum yardımıyla yağ alınır. Liposuction hakkında bilinmesi gerekenler noktasında sağlık hocası olarak sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Liposuction Yöntemiyle Kilo Verilir Mi?

Liposakşın olarak okunan liposuction hakkında insanların en büyük yanılgı yaşadığı nokta ise bu yöntem ile kilo verebileceklerini düşünmektir. Bu yöntem bir kilo verme yöntemi olarak görülmemektedir. Liposuction’un temelinde vücudun bazı bölümlerinde yer alan yağ dokularının estetik amacıyla alınması yer almaktadır. Liposakşın yöntemi ile kilo veremezsiniz. Fakat yöntem uygulandıktan sonra formunuzu koruma adına yaptığınız diyetlere dikkat etmeniz gerekecektir.

Liposuction Kararı Sonrasında Ne Yapılmalı?

Liposakşın kararı sonrasında ilk yapmanız gereken detaylı bilgi sahibi olmak için araştırma yapmaktır. Karar sonrasında işlemi yaptırmak istediğiniz estetik cerrahisi ile iletişime geçerek muayeneye gitmeniz gerekiyor. Estetik cerrah yağ aldırmak istediğiniz bölgenin bu işlem adına uygun olup olmadığı noktasında karar verecektir.

Liposakşın İle Maksimum Ne Kadar Yağ Alınır?

Liposakşın ile yağ aldırma sırasında aldırabileceğiniz yağ oranının her işleme göre değişiklik gösterdiğini görebilirsiniz. Bu evrede işlem yapılacak olan bölgenin alanı çok büyük önem arz eder. Ortalama olarak alınabilecek yağ civarı 6 litre civarında olacaktır. İşlemin yapılacağı kişinin kilosu ve yaşı da çok önemlidir. Vücudunuzdan alınan yağ miktarı 1  – 2 kilogram dahi olsa estetik açıdan fark ettirecektir.

Ne Zaman Normale Dönülür?

Liposuction sonrasında iyileşme çok fazla uzun sürmemektedir. Kısa sürede kendinize gelebilir ve ayağa kalkabilirsiniz. Bu şekilde gündelik yaşamınıza devam etmek zor olmayacaktır. Fakat önerilen korse ve estetik cerrahın belirttiği ağrı kesiciler gibi dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.

Bu yazı 309 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun