Meme Kanserinden Koruma Özelliğine Sahip Besinler

Paylaş
 

Kadınların en korkulu rahatsızlıkları arasında meme kanseri yer almaktadır. Meme kanseri dünya genelinde 8 kadından 1’ini etkileyen kanser türleri arasında yer almaktadır. Yapılan araştırmalar ise meme kanserine yakalanmada beslenmenin etkisinin %30’lar civarında olduğunu göstermektedir. Sağlık sitesi olarak sizlere meme kanserinden koruma özelliğine sahip olan besinler hakkında bilgi vereceğiz.

Kurubaklagiller

Meme kanserinden korunma sırasında vücut ağırlığınızın sağlıklı oranlar içerisinde olması son derece büyük öneme sahiptir. Kuru fasulye, mercimek, barbunya ve nohut gibi kurubaklagiller kişide kan şekerini dengeleme özelliğine sahiptir. Kurubaklagillerde yer alan posalar kan şekerinizi dengeleyecektir. Aynı zamanda tokluk hissinizin uzun sürmesini sağlayarak daha rahat kilo vermenizi sağlar.

Çiğ Sarımsak

Sağlık haberleri okuyorsanız sarımsağın sağlık üzerine olan faydaları noktasında birçok araştırma yapıldığı görülmektedir. Sarımsak ilk olarak bağışıklık güçlendirici olma özelliğine sahiptir. Ek olarak kanserden koruma özelliği de bulunmaktadır. Sarımsağın bu etkisi ise içerisinde yer alan allisin adlı besin değerinden faydalanmaktadır. Sarımsağın faydalarından yararlanmak için mutlaka çip olarak yemeniz gerekir.

Zeytinyağı

Zeytinyağının içerisinde bol miktarda E vitamini yer almaktadır. Bu şekilde kanser oluşumunu engellediği gibi bağışıklık sisteminizin de güçlenmesini sağlar. Bu yüzden yemek hazırladığınız sırada zeytinyağı kullanmayı tercih etmeniz gerekir.

C Vitamini Takviyesi

Vitamin kullanımı hastalıkla mücadele etme noktasında çok büyük önem taşımaktadır. C vitaminlerinin antioksidan özelliği bulunmaktadır. C vitamini eksikliği ise kanser oluşumunu tetiklediği düşünülmektedir. Bu yüzden mandaline, portakal, kivi, yeşil biber, turp ve maydanoz gibi besinleri tüketmeye özen göstermeniz gerekir. C vitamini bulunan besinler mutlaka sofralarınızda yer alması gerekmektedir.

Bu yazı 292 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun