Mide Rahatsızlıklarına Evde Doğal Çözüm

Paylaş
 

Mide rahatsızlıkları yaşam kalitesini büyük oranda düşürme özelliğine sahiptir. Laktoz intoleransı, gastrit, stres gibi sorunlardan dolayı birçok rahatsızlık yaşayabilirsiniz. Sağlık hocası olarak mide rahatsızlıklarına evde doğal çözüm sunacağız. Sunacağımız çözümler sayesinde siz de hayatınızı daha kaliteli devam edebilirsiniz.

Zencefil

Mide sağlığınız için zencefil çok yararlı olan bir besindir. Kan dolaşımınızı iyileştirerek sizlere sindirim noktasında yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yediğiniz besinlerin emilimini kolaylaştırır. Bağırsak kaslarınızı rahatlattığı için gaz oluşumunu önlemektedir.

Hardal

Mide rahatsızlıklarınızı rahatlatmak istiyorsanız her yemek yediğiniz zaman bir yemek kaşığı hardal tüketme yoluna gidebilirsiniz.

Kırmızıbiber

Kırmızıbiber doğal bir anestezik olan besindir. Mide rahatsızlıkları sırasında yaşadığınız ağrı ile acıyı azaltmaktadır. Aynı zamanda sindiriminizi kolaylaştırdığı için ilerleyen zamanlarda yaşayacağınız mide rahatsızlıklarının önüne geçer.

Yoga

Yoga pozisyonlarının büyük bir bölümü sindirime yardımcı olurken yiyeceklerin hareketine de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yoga yapmanız stresinizi azalttığı için mide rahatsızlıklarınıza da iyi gelmektedir.

Nane

Nane, mide rahatsızlıkları noktasında son derece etkili bir besindir. Neredeyse bütün mide rahatsızlıklarına iye geldiğini görebilirsiniz. Mideniz için mucizevi bir besin olarak karşımıza çıkıyor.

Pirinç

Yulaf, patates ve nişastalı gıdalar gibi pirinçte midenizin iç korucu kaplamasını sağlamlaştırmaktadır. Yatıştırıcı bir etkiye sahip olduğu için sindiriminizi de kolaylaştırmaktadır.

Sıcak Su Torbası

Karnınıza sıcak su torbası tuttuğunuz takdirde özellikle mide ağrılarına ve kramplara iyi gelecektir. Aynı zamanda regli sancıları çektiğiniz dönemlerde de midenizi rahatlatacaktır.

Bu yazı 306 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun