Mideniz Bozuksa Bunları Yapın

Paylaş
 

Bazen mide çekilmeyecek kadar rahatsız edebiliyor. Bunun birden fazla nedeni olabilir. Tarihi geçmiş bozuk yiyecek içecekler, çeşitli ilaçların yan etkileri, havasız ortamda kalma veya çeşitli hastalıklardan doğan yan etkiler veya direk mideye rahatsızlık veren hastalıklar. Doğal ve evde yapılacak kolay yöntemler ile mide ağrısını azaltabilir, tamamen yok edebilirsiniz.

Midenin Bozuk Olduğu Kendini Nasıl Belli Eder?

Mide bozukluğunun en büyük belirtisi dışkının sulu ve sık sık gelmesidir. Bunun yanında çok sık su içme ihtiyacı, mideye giren kramplar, gereksiz yere üşüme ve beraberinde getirdiği titreme, Mide bulantısı, kusma, yemek yerken zorlanma, yemek istememek, halsizlik, iştahsızlık ve buna benzer belirtiler mide bozukluğunun habercisidir. Bu rahatsızlar evde tedavi edilebilir. Bu tedaviyi yine yiyerek çözmeniz gerekiyor. Aşağıda yazan şeyleri yiyerek mide rahatsızlığını tam anlamıyla ortadan kaldırabilirsiniz.

Mide Bozukluğuna İyi Gelen Yiyecek İçecekler

Öncelikle mide bozukluğuna dışkıda sululaşma olduğu için, sıvı kaybını önleme için sık sık su içmeniz gerekiyor. Sıvı kaybı bitkin ve iştahsız olmanıza neden oluyor. Bu yüzden sık sık su içmek gerekiyor.

​​​​​​Zencefil: Zencefil birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Mide bozukluğunun iyileşmesinde zencefilin çok büyük önemi vardır. 1 su bardağının içine katılacak taze 1,2 adet zencefil ılık suyun içine katılır. Zencefilin suya karışması için 10 dakika kadar beklenir. Günde 2 bardak içilecek zencefil karışımı mide bozukluğunu en kısa sürede ortadan kaldırır.

Katı Yiyecekler: Mide bozukluğunda ishal ve halsizliği gidermek için katı şeylerin tüketilmesi gerekiyor. Bunlar muz, patates, ekmek olabilir. Katı yiyecekler dışkıda ki rahatsızlıkları da ortadan kaldırmaktadır.

Yoğurt: İçerisinde bulundurduğu bileşenler sayesinde yoğurt birçok hastalıkta kullanılan doğal tedavi yöntemidir. Mide rahatsızlığını gidermek için günde 2,3 bardak yoğurt mutlaka tüketilmeli.

Bu yazı 270 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun