Migrene Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Migren son derece rahatsız edici ve hayat kalitesini büyük oranda düşüren rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Şiddetli baş ağrısı ve hassasiyetle başlayan bu hastalık bütün gününüzün çok kötü geçmesine sebep olabilir. Fakat evinizde migreniniz tuttuğu zamanlar kendinizi rahatlatma imkanınız vardır.

Migrene İyi Gelen Şeyler

Protein içerikli besinler: Migrene en iyi gelen yöntemler arasında bol miktarda sebze tüketiminin olduğunu herkes bilir. Migreniniz başlamadan sebze tüketmeniz oldukça etkili olacaktır. Aynı zamanda çok şekerli yiyeceklerden kaçınmanız gerekir. Şekerli gıdalar migren oluşmasına sebep olacaktır.

Bol su için: Migren vücudunuzun bol miktarda su kaybetmesine sebep olur. Bu yüzden gün içerisinde bol miktarda su içmelisiniz. Vücudunuz susuz kaldığı zaman baş dönmesi, yorgunluk ve vücut ağrıları oluşur.

Parlak ışık olan ortamlarda bulunmayın: Migren ağrınız ilk başladığı zamanlarda eğer parlak ışık altındaysanız uzak durmanız gerekecektir. Fazla parlak ışık oluşması ağrı oluşmasına sebep olacaktır. Migreniniz ilk başladığında en az 40 dakika ışık görmeyen bir yerde oturmayı denemelisiniz.

Gürültüden kaçın: Fazla gürültülü ortamlarda bulunmanız ışıklı ortamlar gibi migreninizin tutmasına sebep olacaktır. Müzik dinlediğiniz zaman da müziğin sesini minimumda tutmaya çalışmalısınız.

Daha fazla meyve tüketin: Migrenle savaşma noktasında bol miktarda meyve tüketmeniz sizin adınıza daha iyi olacaktır. Gün içerisinde meyve tüketiminizi artırmaya çalışmalısınız. Sağlıklı bir beslenme düzeni migren ağrılarını azaltmada yardımcı olacaktır.

Bu yazı 317 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun