Ödeme Karşı Alabileceğiniz Önlemler

Paylaş
 

Ödem çeşitli hastalıkların habercisi konumunda olan bir durumdur. Aynı zamanda ödeme yol açan hastalıkların da çok iyi bir şekilde araştırılması gerekir.

Yaz ayları hava sıcaklıklarından dolayı damarlarda genişleme olmasına sebep olabilmektedir. Bu genişleme özellikle ayak ve bacaklarda yer alan kanın kalbe geri dönüş aşamasını yavaşlatmaktadır. Yerçekiminin de etki göstermesiyle beraber o bölgelerde genellikle ödem oluştuğunu görebilirsiniz.

Ödem Akşamları Bacak Bölgenizde, Sabahları Yüz Bölgenizde Görülür

Kalp, böbrek ve karaciğer gibi hastalıkların sonucunda bütün vücudunuzda ödem oluşma ihtimali vardır. Fakat yerçekiminin etki göstermesiyle beraber ödemin ağırlıklı olarak bacak bölgesinde oluştuğunu görebiliyoruz. Gece yatay pozisyonda olduğunuz için vücudunuzda bacak bölümünüzde yer alan ödemler vücudunuzun diğer bölümlerine hatta yüzünüze kadar yayılabiliyor.

Az Hareket Daha Fazla Ödem Oluşmasına Sebep Olur

Ödem oluşması evresinde kişinin yaşı veya cinsiyeti fark etmemektedir. Fakat idiopatik şekli yani herhangi bir neden olmadan ortaya çıkan şekli yalnızca kadınlarda özellikle menopoz dönemine girmeden önce görülmektedir. Aynı zamanda fazla kiloları olan ve az hareket eden kişilerde de ödemin diğer kişilere göre daha fazla görüldüğünü görebilirsiniz.

Ödem Attıran Yiyecekler

Nane, kuşkonmaz, lahana, roka, ıspanak, maydanoz, üzüm, pancar, ananas, taze fasulye, pırasa ve soğan gibi ödem atmanız noktasında size yardımcı olmaktadır. Fakat bu tarz besinleri kullanırken idrar söktürücü ilaçlar tüketmemesi gerekir. İdrar söktürücü ilaçlar tükettiğiniz zaman bu tarz besinleri çok fazla tüketmemeniz gerekir.

Bu yazı 336 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun