Ölüm Diyeti Zararlı mıdır?

Paylaş
 

Ölüm diyetleri kilo verilmesi için beslenmeyi oldukça kısıtlayan bir diyet türüdür. Bu diyette günlük sadece yaklaşık 400 kalori alınması gerekmektedir. Bu 400 kalori de sadece sebzelerden alınabilmektedir. Ve günde sadece bir öğün yemek hakkı vardır. Bu öğün genellikle öğlen seçilmektedir. Bu diyet spn dönemlerden en çok tercih edilen diyetlerden biridir. Fakat herkesin aklında cevabını bulamadığı bir soru vardır. Ölüm diyeti zararlı mıdır? Bu soru herkesin merak ettiği sorulardan biridir. Uzmanların ve diyetisyenlerin çoğu bu diyet türünü tavsiye etmemektedir. Çünkü tek öğün beslenmek ve sağlıksız beslenmek vücutta derin yıpranmalara sebebiyet vermektedir. Bu diyette 1 haftada 5 kilo verileceği vaat edilmektedir. Fakat bu kilo verimi oldukça sağlıksız olduğundan diyeti bitirdiğiniz anda az yemeye çalışsanız bile o kiloları fazlası ile alabilme oranınız çok yüksek. Kısa sürede verilen kilolar aynı şekilde çok kolay geri alınmaktadır. Bu sebeplerden dolayı ölüm diyeti çoğu doktor tarafından tavsiye edilmemektedir.

Metabolizma Yavaşlar

Ölüm diyetinde sadece tek öğün beslenildiği için ve enerji elde edilemeyen besinler tüketildiğinden hem kendinizi yorgun hissedersiniz hem de metabolizmanız yavaşlamaktadır. Ve kısa süre içerisinde kilo vermemeye ve kilo almaya başlayabilirsiniz. Metabolizmanın yavaşlamaması için gün boyunca azar azar ve sık sık beslenmeniz gerekmektedir. Siz her besin tükettiğinizde de metabolizmanız çalışmaktadır. Kilo vermek için ölüm diyeti oldukça sağlıksız şok diyet türlerinden biridir.

En Doğrusu Diyetisyene Görünmek

Eğer fazla kilolarınız var ise bu kiloları sağlıklı bir şekilde vermek için uzman bir diyetisyene görünmeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır. Diyetisyen sizin için en doğru diyet listesini oluşturacaktır. Bu diyetleri yaparken de size uygun bir spor dalını seçerseniz kilo vermenizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Bu yazı 342 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun