Özel Bir Davet İçin Kıyafet Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş
 

Yaz aylarına girmemize az kalan şu süre içerisinde davet ve düğünlerin sayısında artış olduğu görülmektedir. Özel bir davete katılım göstereceğiniz evrede kıyafet seçimi bazen sizin için tam bir kabusa dönüşüyor olabilir. Hem şık görünmek hem de bedeniniz için uygun elbiseyi bulmak sizin için çok zor bir hal alabilir. Bu noktada dikkat etmeniz gerekenler hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

İlk Olarak Vücudunuzu Tanımalısınız

Çok zayıf olmanız veya fazla kilolarınızın olması bu noktada moralinizi bozmamalıdır. Fakat vücut tipinizi tanımanız doğru karar verme evresinde işinizi kolaylaştıracaktır. Size en uygun olan modellerin neler olduğunu iyi bir şekilde düşünmelisiniz. Vücudunuzda beğenmediğiniz noktaları kamufle etmeye beğendiğiniz noktaları ise öne çıkarmaya dikkat etmelisiniz.

Olabildiğince Rahat Olmaya Özen Gösterin

Kıyafet seçimi sırasında her zaman rahat ve feminen bir görünüme sahip olmaya özen göstermelisiniz. Gideceğiniz davete verdiğiniz önemi gösterebilmek için zarif seçimler yapmanız gerekecektir. Dantelli ve payetli elbiseler bu noktada tercih edebilecekleriniz arasındadır. Aynı zamanda seçeceğiniz aksesuarlarla kıyafetlerinize daha fazla şıklık katabilirsiniz.

Davetin Konseptine Dikkat Edin

Kıyafet seçimi yapmadan önce katılım göstereceğiniz davetin konseptini mutlaka öğrenmeye çalışın. Katılacağınız davet sade bir davetse kısa ama tarz duran bir elbise, resmi bir davetse uzun ama ağır bir elbise, yarı resmi bir davetse zarif duran ipek bir elbise tercih edebilirsiniz. Yaz düğünleri sırasında ise uçuşan rahat elbiseler tercih edebilirsiniz.

Dekoltenin Sınırına Özel Göstermelisiniz

Özellikle fazla kilolarınız olmasından şikayet ediyorsanız dekolte seçimi esnasında dikkatli olmalısınız. Yanlış dekolte seçmeniz size basit ve kötü bir görünüm oluşturabilir. Dekolteyi her zaman vücudunuzda en güvendiğiniz yerde çıkarmaya dikkat etmelisiniz. Ölçülü bir dekolte her zaman dikkat çekecektir.

Bu yazı 569 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun