Plastik Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Paylaş
 

Her ne kadar gündelik yaşantımızda aktif halde kullanmasak da plastik makyaj ehemmiyeti büyük olan bir makyaj türüdür. Özellikle de sinema, tiyatro ve benzeri gibi sektörlerde kullanılan bu makyaj türü seyirciye gerçekçi ve çekici görünen bir izlenim bırakmaktadır. Ayrıca belirtmek gerekiyor ki doğal bir makyaj türü olmadığı için bu makyajın yapılması oldukça deneyim, tecrübe ve uzmanlık gerektirmektedir. Yani bariz bir şekilde anlaşılıyor ki basit ve kolay olmayan bir makyaj türüdür. Her ne kadar Türkiye üzerindeki kullanımı Amerika’daki kullanımına göre az olsa da yaşadığımız ülke üzerinde de bu makyajı büyük bir profesyonellik ile gerçekleştiren bireyler var. Ayrıntılı bir şekilde bilgi verdikten sonra şimdi plastik makyaj nasıl yapılmalıdır? Sorusuna cevap arayalım.

Plastik Makyaj Nasıl Yapılır?

Plastik makyaj uygulamalarında kullanım halinde olan pek çok makyaj malzemesi bulunmaktadır. Bu malzemeler normal makyaj malzemelerine göre farklılık ve değişiklik göstermektedir. Bahsi geçen bu malzemelerden bazıları ise şu şekildedir; Likit latex, koyu renkli kan, açık renkli kan, yanık jeli, sünger ve son olarak pudra. Bu makyaj çeşidinin uygulanması halinde doğacak ihtiyaçlar doğrultusunda farklı makyaj malzemeleri de kullanılabilmektedir. Yani açıkça söylenebilir ki nasıl bir makyaj işlemi uygulanacaksa bu işleme uygun şekilde makyaj malzemeleri kullanılabilir. Plastik makyaj yapımında dikkat edilmesi gereken şeylere bir örnek doğrultusunda açıklık getirmek gerekirse sahneye çıkacak olan kişi yapılmış olan makyaj ile seyircilerde gerçeklik hissini uyandırmalıdır. Ve diğer unsurlara göre de yapılacak olan makyaj bu kural doğrultusunda gerçekleştirilmelidir yani en belirgin amaç izleyiciyi de gerçeklik hissini uyandırmaktır.

Plastik Makyajın Ayrıcalıkları

Plastik makyaj uygulaması daha öncede bahsi geçtiği üzere günlük hayatta sıkça kullanıma sahip olmadığı için diğer makyaj türlerine göre bazı farklılıkları ve ayrıcalıkları vardır. Bu makyaj türünün kendine özgü özel bir takım fırçaları mevcuttur ve makyaj yapılan kişiyi adeta kılıktan kılığa sokabilen bir makyajdır. Bu duruma bir örnek ile açıklık getirmek gerekirse eylemi gerçekleştirilen bu makyaj türü ile bir erkek adeta bir kadına, bir kadın ise adeta bir erkeğe dönüşebilmektedir.

Bu yazı 237 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun