Sabah Daha Rahat Uyanmanızı Sağlayacak Besinler

Paylaş
 

Bahar mevsiminin gelmesiyle beraber birçok kişi uyanma konusunda zorluk yaşamaya başlamıştır. Özellikle gün içerisinde üzerinizde bir yorgunluk ve uyku halli hissedebilirsiniz. Bu evrede beslenmeniz son derece büyük bir öneme sahiptir. Sabah daha rahat uyanmanızı sağlayacak besinler tüketerek ve su tüketiminizi artırarak  iyi bir şekilde uyanabilirsiniz.

Kırmızı Et

Kişinin kas doksunda yoğun şekilde yer alan koenzim Q10 vücudunuzda enerji metabolizmasından farklı basamağa katılmaktadır. Bu yüzden vücudunuzda enerji seviyenizde büyük artış olacaktır. Yalnız kırmızı et tüketilmesinin dikkatli olması gerekmektedir. Sadece haftada 2 – 3 defa tüketmeniz gerekecektir.

Yumurta

Sahip olduğu yüksek protein kalitesi, selenyum, kalsiyum, iyot, demir ve çinko içeriğiyle yumurta, kansızlığa bağlı olan yorgunluğunuzu giderme konusunda oldukça etkilidir. Halsizlik ve sürekli olarak uyku hali gibi durumların da ortadan kalkması konusunda yardımcı olmaktadır. Bu yüzden her gün mutlaka en az 1 tane yumurta tüketmelisiniz.

Muz

Melatonin ve serotonin hormonlarının salınımını artırmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde yer alan potasyum ve magnezyum sayesinde kaslarınızın gevşeyerek rahatlamanızı sağlar. Bu şekilde uyku kalitenizde bir yükselme olacak ve gün içerisinde kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Arı Sütü

Bu süt yeni doğan arılarla beraber kraliçe arıyı besleyebilmek için sentezlemesini sağlayan bir kovan ürünüdür. Vücudunuz için gerekli olan aminoasitlerin arı sütü içerisinde yer aldığını görebilirsiniz.

Kefir

Kalsiyum, triptofan ve magnezyum açısından kefirin son derece zengin bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kaslarınızın gevşemesine yardımcı olmaktadır. Ek olarak ideal uyku sürecinizi yakalama evresinde yardımcı olur. Bu yüzden yatmadan 2 saat öncesinde kefir tüketebilirsiniz.

Bu yazı 423 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun