Saç Dökülmesini Yiyeceklerle Azaltın

Paylaş
 

Stres, çevresel faktörler, yetersiz beslenme veya ilaç kullanımı gibi durumlardan ötürü saçlarınızın döküldüğünü görebilirsiniz.  Saç dökülmesi ise gerek erkekler gerekse kadınlar için çok büyük bir problem oluşturmaktadır. Hayatınıza ekleyeceğiniz bazı yiyecekler sizlere saçlarınızın dökülmesini önleme konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Saç sağlığınız için yeme içme düzeniniz çok büyük bir önem arz etmektedir. Sizlere saç dökülmenizi azaltacak bazı besinler hakkında bilgi vereceğiz.

Zeytinyağı İle Saçlarınızı Besleyin

Saç bakımı hakkında araştırma yaptığınız zaman zeytinyağının bu evrede ne kadar önemli olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Zeytinyağı ile bakım kürleri hazırlamanın yanı sıra gerçekten etki gösterebilmesi adına bir besin olarak da tüketebilirsiniz. Zeytinyağının içerisinde E vitamini olduğu için saçlarınızı güçlendirecektir.

Ceviz İle Saç Dökülmesinin Önüne Geçmek

Cevizin içeriğinde protein yer almaktadır. Proteinde saç dökülmesinin önüne geçer. Ceviz ile saç köklerinizi içeriden beslersiniz ve daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlarsınız. Her gün düzenli bir şekilde bir avuç ceviz yemeniz bunun için yeterli olacaktır.

Saç Dökülmesinde Yumurta Mucizesi

Güçlü bir protein kaynağı olan yumurtanın anne sütünden sonra en değerli besinler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. İçeriğinde mineral, protein ve faydalı yağlar bulunmaktadır. Saçınızın yapısı da proteinle beslenmektedir. Saç dökülmesinin önlenmesinde yardımcı olan yiyecekler içerisinde yumurta da yer almaktadır. Saçınızın dökülmesinin azalmasını istiyorsanız her sabah mutlaka bir tane haşlanmış yumurta yemelisiniz.

Bu yazı 330 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun