Saç Dökülmesiyle Savaşmanızı Sağlayan Besinler

Paylaş
 

Hem kadın hem erkeklerin ortak problemleri arasında saç dökülmesi problemi yer almaktadır. Saçlarınızın son dönemlerde eskisi gibi çekici ve gür görünmediğini düşünüyorsanız belki de sorun beslenmenizdedir. Yazımızda sizlere saç dökülmesiyle savaşma konusunda size yardımcı olacak besinler hakkında bilgi vereceğiz.

Yumurta

Vücudunuzun alması gereken besin maddelerini en yeterli düzeyde sağlayan besinlerin arasında yer alıyor. Demir, protein, biotin, Omega – 6 ve çinko bakımından çok zengin olan yumurta, saçınızın dökülme sorununda da yanınızda olacaktır. Yumurtalı saç maskelerini de saçınıza uygulayabilirsiniz.

Somon

Somon özellikle Omega-3 yağ asidi bakımından çok zengindir. İçeriğinde saçlarınızın kuvvetli olmasını sağlayacak ve saç derinizin nemli kalmasını sağlayacaktır.

Avokado

İçerisinde sağlıklı yağ barındıran besinlerin arasında avokado da yer almaktadır. Avokado içeriği sayesinde saçlarınızın yumuşak ve parlak kalması konusunda sizlere yardımcı olur. Saçlarınızın daha sağlıklı bir yapıya sahip olabilmesi için öğünlerinizde yarım veya çeyrek avokado yiyebilirsiniz.

Ispanak

Sağlıklı beslenmenin önemli besinlerinden birisinin ıspanak yaprakları olduğunu söyleyebiliriz. Sağlıklı beslenme için çok önemli olan ıspanak aynı zamanda saçlarınız için çok güçlü bir destekleyicidir. Harika bir demir kaynağı olduğu içi demir eksikliğinden dolayı saçlarınızın zarar görmesini de engeller.

Badem

Kuruyemişlerin içerisinde vücudumuzu birçok açıdan besleyen sağlıklı yağ asitleriyle beraber proteinler yer almaktadır. Fakat kuruyemişler arasında badem özellikle saçlarımızın uzaması sırasında çok önemli bir rol oynamaktadır. Bademin içerisinde yer alan biotin ve E vitamini saçlarınızın güçlenmesini sağlayacaktır.

Bu yazı 419 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun