Saçlarınıza ve Cildinize İyi Gelecek Besinler

Paylaş
 

Cildinizin ve saçlarınız mevsim geçişleri esnasında çok fazla yıpranabilir. Yaz ayları boyunca gerek güneş gerekse havuz ile deniz cildinizi ve sağlarınızı yıpratmış olabilir. Sağlık sitesi olarak sizlere yıpranmış olan saçlarınıza ve cildinize iyi gelecek besinler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Avokado

Avokadonun içerisinde birçok sağlıklı yağ bulunmaktadır. İçerisinde yer alan E vitamini cildinizin nemlenmesini sağlayarak kurumasının önüne geçecektir. Bu şekilde cildiniz ve saçlarınız zararlı olan etkenlere karşı korunacaktır.

Somon

Sağlık haberleri incelendiğinde somonun ne kadar faydalı olduğunu görebilirsiniz. Somon balığı Omega-3 yağ asitleri bakımından da son derece zengin olan bir balıktır. Omega-3 yağ asitleri cilt sağlığınızı destekleyecek ve cildin kendini yenileme evresini de hızlandıracaktır. Aynı zamanda cildinizin nem dengesini koruyarak saç yapısının de güçlenmesine yardımcı olur.

Yumurta

Yumurta son derece kaliteli olan protein kaynakları arasında yer almaktadır. Yumurtanın içerisinde yer alan biotin içeriği sayesinde cildiniz ve saçınız gerekli desteği alacaktır. Yumurta tırnaklarınızın güçlenmesini sağlarken saç dökülmesinin de önüne geçer.

Ispanak

Antioksidan noktasında en zengin olan besinlerin arasında ilk sıralarda ıspanak yer almaktadır. Ispanağın içerisinde demir, klorofil, folat, proteinler, magnezyum, A, C ve E vitamini bulunuyor. İçeriğindeki maddeler sayesinde cilt sorunlarınıza iyi gelebileceği gibi saçlarınızın da beslenmesini sağlayacaktır.

Ceviz

Ceviz de içeriğinde yer alan Omega 3 ve Omega 6 sayesinde cildinizin elastik yapısının korunmasına yardımcı olacaktır. Ek olarak içeriğinde protein olduğundan saç dökülmelerinizin azalmasına yardımcı olacaktır. Ceviz saç köklerinizin içeriden beslenmesini sağlar. Daha canlı ve hacimli saçlara sahip olmanızı sağlar.

Brokoli

A vitamini, C vitamini ve çinko bakımından zengin bir besin olan brokolinin içerisinde vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Ek olarak içerisinde yer alan lutein sayesinde cildin korunmasına da yardımcı olur.

Bu yazı 250 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun