Saçlarınızın Parlak Kalması İçin Ne Yapmalısınız?

Paylaş
 

Saç bireyin görünüşünü etkileyecek faktörlerden bir tanesi olarak birçok kişinin hayatının bir bölümünü üstüne çeşitli formüller üreterek harcadığı bir alandır. Saçların cansız ve donuk olması özellikle kadınların hayatlarında ciddi bir sorun haline gelmekle birlikte saçların parlak kalması için çeşitli birçok yöntem denenebilmektedir. Saçlarınızın parlak kalması için ne yapmalısınız? Sorusuna verilebilecek pek çok farklı cevap bulunmakla birlikte bireylerin yöntemleri uygulama ile birlikte deneyerek kendi saç tiplerine uygun olan formülü bulmaları gerekir.

Sıcak Havlu Terapisi Uygulamak

Cansız ve mat görünen saçlara badem yağı ya da zeytinyağı terapisi uygulanabilmektedir. Bu terapi genellikle boyalı saçlarda işe yaramakla birlikte yıpranmış olan boyalı kısımlara yağlardan her hangi biri masaj yolu ile uygulanmalıdır. Daha sonrasında sıcak bir havluya uygulanmış olan saç sarılarak terapiye başlanır. Sıcak havlu ile birlikte yağ saça nüfuz ederek yıpranmış olan saçı canlandırır. Havluyu sıcak tutmak için ise kaynamış suyun içine batırıp çıkarılarak suyunun sıkılması gerekir. Bu işlemi yaparken elin yanmaması için eldiven kullanılabilir.

Buğday Suyu

Buğday saçın canlanmasına ve parlak gözükmesine etki edecek olan çeşitli materyalleri içerisinde barındırır. 1 kâse kadar buğday yıkandıktan sonra kaynatılır ve üzerinden çıkan köpükler ayrı bir kâsenin içerisine alınır. Köpüğünden arındırılmış olan buğday suyu ile saç ıslatılarak yaklaşık yarım saat kadar bekletilir ve saç yıkanır. Bu işlem saça haftada 2 ya da 3 kez olmak kaydı ile uygulanabilmektedir. Saçın doğal oluşumundan kaynaklı ya da boyama işleminden sonra meydana gelen yıpranmadan kaynaklı olarak oluşmuş matlık buğday suyu yardımı ile giderilebilmektedir. Saçın parlaklık kazanması ve kalıcılığı kürün uygulanma süresine göre değişkenlik gösterir.

Bu yazı 283 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun