Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Salatalık maskesi cilt güzelliği ve cilt bakımı için en fazla tercih edilen ve en fazla kullanılan maskelerden bir tanesidir. Salatalık içerisinde bulunan vitamin ve mineraller, pek çok cilt problemlerine çok iyi geldiği gibi tamamen de ortadan kaldırmaktadır. Salatalık maskesi özellikle göz altı morluklarına, cilt lekelerine, sivilcelere ve kırışıklıklara çok iyi gelmektedir. Düzenli olarak yapılması durumunda cildi çok güzel nemlendirir ve cildin yeniler.

Salatalık maskesi aynı zamanda cildi yenileyerek, kırışıkların önüne geçen maskelerden bir tanesidir. Düzenli olarak haftada iki kez yapılması halinde kırışıkların gözle görülür şekilde yok olduğunu görebilirsiniz. Salatalığın %90 kısmı su olmasından dolayı salatalık maskesi cildin ihtiyacı olan nemi sağlar ve ciltteki kuruluğun önüne geçer. Cildin yumuşacık ve bakımlı olmasını sağlar. Peki, Salatalık maskesi nasıl yapılır? ve malzemeleri nelerdir, hazırlanışı ve uygulanması nasıldır aşağıda kısaca bahsedelim.

Salatalık Maskesi Yapımı

Sivilceleri ve siyah noktaları özellikle yok eden salatalık maskesi için malzemeler aşağıdaki gibidir.

  • 1 adet salatalık
  • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 yemek kaşığı bal

Salatalık Maskesi Hazırlanışı ve Cilde Uygulanması

Salatalığı ilk önce kabuklarını soyarak işleme başlayacağız. Kabukları soyulan salatalığı daha sonra rondodan geçirerek püre haline getirin. Aynı zamanda yulaf ezmesini de toz kıvamına getirmek için rondodan geçirin. Salatalık püresini, yulaf ezmesini ve bir yemek kaşığı balı bir kap içerisinde karıştırarak temiz olan cilde güzelce sürün. Yaklaşık olarak 15 veya 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile tamamen temizleninceye kadar yıkayın. Salatalık maskesini haftada iki kez düzenli olarak yapmanız halinde kısa sürede sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmanız mümkün olacaktır. Böylelikle daha temiz, canlı ve parlak bir cilde kavuşacaksınız.

Bu yazı 359 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun