Selülit Gideren Etkili Yöntemler

Paylaş
 

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde kalça ve basenlerinizde yer alan selülitler görsel olarak canınızı sıkacaktır. Bu selülitleri yok etmek için harekete geçmenizin vakti geldi. Sağlık hocası olarak kadınlara selülit sorunundan kurtularak pürüzsüz bir görünüme ulaşma noktasında uygulayabilecekleri bazı yöntemler hakkında bilgi vereceğiz. Selülit giderici yöntemler sizlere yaz aylarını daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Bol Su İçmek

Su metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olurken aynı zaman hazmı kolaylaştırmaya ve zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Suyun selülit görünümünü düzeltme ve görünümü engelleme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Basen ve kalçanızdaki portakal görünümünden kurtulmak isteyen kişilerin gün içerisinde 3 litre kadar su içmesi gerekmektedir.

Selülitleri Fırçalama

Selülite son vermek ve katılaşmış olan yağları eritmeniz için haftada iki defa selülitli bölgeyi fırçalamanız gerekmektedir. Bu işlemi banyoda yaptığınız takdirde kan akışınızda hızlanma olacaktır. Fırçalama işlemini yaptıktan sonra Hindistan cevizi yağı kullanarak görünümün daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Anti – selülit Kremleri

Birçok kadın için baş belası bir problem olan selülitten anti – selülit kremleri sayesinde kurtulabilirsiniz. Selülit kremlerini her gün selülitli olan bölgelere uygulayabilirsiniz. Bu kremler zaman içerisinde bölgelerin iyileşmesine ve görünümün mükemmel olmasına yardımcı olur.

Egzersiz Yapma

Selülitin oluşmasının en önemli sebepleri arasında hareketsiz yaşam yer alır. Selülitten kurtulmak isteyen kişilerin bu evrede her gün düzenli bir şekilde yürüyüş yapmaya özen göstermesi gerekir. Selüliti gidermek için alet kullanarak veya aletsiz şekilde egzersiz yapmaktan kaçınmamanız gerekir.

Bu yazı 450 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun