Sigarayı Bıraktıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Paylaş
 

Sigarayı bırakma gibi bir karar verdiyseniz sizi tebrik ederiz. Birçok kişi sigarayı bıraktıktan sonra ne yapması gerektiği hakkında soru işaretleri yaşar. Sigarayı bıraktıktan sonra bu süreci kısa süre içerisinde atlatabilmeniz için sizlere önerilerimiz var. Bu süreç içerisinde yapabilecekleriniz şu şekildedir:

-Canınız sigara içmek istediği zaman bu isteğinizi dindirebilmek ve kendinizi daha iyi hissetmek için bir bardak su içebilirsiniz. Her saat başı bir bardak su içmeniz sürecin daha iyi ilerlemesini sağlayacaktır.

-Birçok kişi sigara bırakma evresinde genellikle kahve ile çayı azaltma yoluna gitmektedir. Fakat bu tarz bir şey düşünmeyin. Hatta kahve ve çay içmeye devam edin. Artık sigara ile bu içeceklerin bir bağlantısı olmadığını anlayın.

-Geçmişte sigara içtiğiniz için sigaranın vücudunuza verdiği zararların onarılması gerekecektir. Bu yüzden her gün mutlaka bir bardak taze sıkılmış meyve suyu içmeye özen gösterin.

-Vücudunuzdaki nikotinin temizlenmesi için her gün mutlaka sıcak suyla dış almaya özen gösterin.

-Sigarayı bıraktığınız ilk dönemler zamanın çok yavaş ilerlediğini düşünürsünüz. Bu yüzden mümkün olduğu kadar erken yatmaya özen gösterin. Bu şekilde hem vücudunuz temizlenecek hem de zaman daha hızlı geçecektir.

-Eğer ağız veya el bağımlılığı gibi bir durum söz konusuysa ay çekirdeği ya da kabak çekirdeği yiyebilirsiniz. Bu şekilde eliniz sürekli sigara aramayacaktır.

Sigarayı bırakma evresinde bu belirttiklerimize dikkat ederseniz daha hızlı bir şekilde sigarayı bırakabilirsiniz.

Bu yazı 372 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun