Sivilce Oluşumuna Sebep Olan Besinler

Paylaş
 

Cilt sorunları arasında en fazla karşımıza çıkan sorunlardan birisinin sivilce problemi olduğunu söyleyebiliriz. Bu sorun her yaştan ve her gruptan insanı etkileme özelliğine sahiptir. Bazı besinlerin özellikle sivilce oluşumuna sebep olduğunu düşündüğümüz zaman bu besinleri hayatınızdan çıkardığınızda büyük oranda sivilce oluşumunuzu durdurabilirsiniz.

Süt

Süt sağlığınız için son derece önemlidir. Fakat ne kadar tükettiğinize dikkat etmeniz gerekir. Belirli miktarda tüketildiğinde her ne kadar herhangi bir zararı olmasa da fazla tüketildiği takdirde zararları vardır. Sütü fazla tükettiğiniz zaman hormonlarınızda meydana gelecek olan değişimler cildinizde yağ bezelerinin oluşmasını tetikleyecektir.

Omega 3 ve 6 İçeren Besinler

Sivilce oluşumuna sebep olan besinlere baktığımız zaman içeriğinde Omega 3 ve 6 içeren besinlerin de bu grupta yer aldığını görüyoruz. Keten tohumu, balık yağı ve deniz ürünlerinin tüketimi sırasında son derece dikkatli olmalısınız. Fazla tükettiğiniz takdirde cildinizde sivilce sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Çikolata

Çikolatanın içerisinde yüksek seviyede şeker olduğu için bu durum da cildinizde sivilce oluşumunu tetikleyecektir. Bu yüzden çok sık bir şekilde çikolata tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda şekerli olan diğer gıdaları da hayatınızdan uzaklaştırmaya başlamanız işe yarayacaktır.

Kuruyemişler

Kuruyemişlerin büyük bir bölümü de cildinizde sivilce oluşumunu tetikleme özelliğine sahiptir. Çekirdek, fındık, badem, fıstık gibi kuruyemişler en fazla sivilce oluşumuna sebep olan kuruyemişler arasında yer almaktadır. Eğer sivilce probleminiz varsa bu kuruyemişleri hayatınızdan çıkarmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Bu yazı 358 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun