Sivilcelere İyi Gelen Bitkiler

Paylaş
 

Cilt problemleri arasında en yaygın olanı aknedir. Güzel görüntü oluşturmayan sivilceler fiziki ve manevi anlamda zarar vermektedir. İltihaplı yoğun sivilcelerin ağrı yapması ve kaşınması problem oluşturmaktadır. Bir güzellik uzmanından cilt tipinizi öğrenerek cildinizin sağlığı için gerekli önlemleri alabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise sivilcelere iyi gelen bitkiler kullanarak cildinizi yatıştırabilirsiniz. Ergenlik çağında olan insanlarda akne problemi daha çok görülmektedir. Yüzünüze uygulayacağınız doğal kürleri mutlaka cildinizin küçük bir kısmında denemelisiniz. Cildinizin verdiği tepkiye göre kürü kullanmalısınız.

Sivilcelere Etki Edecek Bitkiler ve Kullanımı

Evde kendi çabanızla yapacağınız kür ve bakımlarla cilt problemlerinizle başa çıkabilirsiniz. İltihap içeren sivilceler yüzümüzde dağılma etkisi oluşturabilmektedir. Bu yüzden bu sivilcileri sıkarak iltihabı yaymaktan uzak durmalısınız. Bunun yerine sivilcelere iyi gelen bitkilerle bu iltihabı kurutmaya çaba göstermelisiniz.

Ceviz Yaprağı

Sivilcelere etki eden önemli yöntemler arasındadır. Taze toplamış olduğunuz ceviz yapraklarını 1 litre suya ekleyerek kaynatmalısınız. Süzme işlemini gerçekleştirdikten sonra 2 kere sivilceli bölgeye uygulamalısınız. Ağrınızı dindirerek sivilcelerin sönmesini sağlayacaktır.

Ihlamur

Grip olduğumuzda en çok ihtiyaç duyduğumuz ıhlamurun bir çok faydası vardır. Doğru uygulama ile cilt sorunlarına da fayda sağlamaktadır. 1 litre suda 1 avuç ıhlamuru kaynatarak suyunu süzmelisiniz. Soğumadan temiz bir havlu yardımıyla elde ettiğiniz suyu kompres yapmalısınız. Sivilceler geçene kadar uygulamaya devam etmelisiniz. Ayrıca sivilceden sonra iz kalmamasını da sağlamaktadır.

Isırgan Otu:

Pek çok derdin şifası olarak ısırgan otu da etkili bitkilerden bir tanesidir. 1 su bardağı suyu kaynattıktan sonra içine 2 çay kaşığı ısırgan otu atarak demlenmesini beklemelisiniz. Günde 2 defa tüketebilirsiniz. İçten sivilce iltihaplarını kurutma özelliğine sahiptir. Cildinizdeki sivilceli bölgeye pamuk yardımıyla da uygulayabilirsiniz.

Bu yazı 322 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun