Siyah Noktalara İyi Gelen Doğal Yöntemler

Paylaş
 

Cilt sağlığı güzellik ve sağlık için oldukça önemlidir. Ancak stres, çevresel faktörler, sigara, yağlı yiyecekler ve alkol gibi etkenler cildin bozulmasına neden oluyor. Hemen hemen çoğu insan siyah noktalarla savaş vermekte ve kurtulmanın yollarını araştırmaktadır. Siyah noktalar en çok yüz bölgesinde görülmektedir. Alın, burun, çene ve yanaklar gibi kısımlarda oluşabilir. Ciltte meydana gelen siyah noktalar çoğunlukla kir ve yağdan oluşmaktadır. Fakat bazı kişilerde ise genetik olarak görülmektedir. Genel anlamda siyah noktaların birden çok nedeni olabilir. Cildinizdeki siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız doğal yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Aksi takdirde sivilceye dönüşebilir ve çukur bırakabilir. Aynı zamanda cilt yüzeyinde lekelenmeler yapacaktır. Siyah noktalara iyi gelen doğal yöntemler ile cildinizin güzelliğini sağlayabilirsiniz.

Siyah Noktalar Nasıl Önlenir?

Siyah noktalardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız cilt temizliğine mutlaka önem vermelisiniz. Doğal ürünler tercih etmeli ve cildinizi günde 2 kez yıkamalısınız. Cildi çok fazla yıkamak tahriş edecek ve daha fazla sivilcelere neden olacaktır. Aynı zamanda cildinize dokunmamalı, bol su tüketmeli ve doğru temizleyiciler kullanmalısınız.

Siyah Noktalara İyi Gelen Maskeler

Aloe Vera: Siyah noktalardan kurtulmanın en iyi yolu aloe vera jelidir. Cildi besler, siyah noktaların oluşumunu engeller ve iltihabı kurutur.

Limon: Siyah noktalara iyi gelen bir diğer yöntem ise, limondur. Limon akneleri ve siyah noktaları kurutur. Bu sayede cildiniz kusursuz bir görünüme sahip olur. Ancak limonun kurutucu etkisi olmasından dolayı dikkatli olmalısınız.

Kahve Telvesi: Cildin yeteri kadar temizlenebilmesi için haftada 1 kez peeling yapılması gerekir. Peeling cildi besler, siyah noktaları arındırır ve temizler. Haftada sadece 1 kez kahve telvesi ile peeling yapabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda cildi nemlendirir.

Bu yazı 312 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun