Sonbaharda Nasıl Kilo Verilir?

Paylaş
 

Sonbahara girdiğimiz şu günlerde fazla kiloları olan kişilerin en fazla merak ettiği sorulardan birisi; sonbaharda nasıl kilo verilir? Sorusudur. Sağlık sitesi olarak sonbahar aylarını kilo vermek için değerlendirmek isteyen kişilere bu noktada detaylı bilgi sunacağız.

Doğru yöntemleri uyguladığınız takdirde sonbahar aylarında kilo vermeniz diğer aylarda vermenize göre daha kolay olabilmektedir. Sonbaharda insanlar genellikle evlerinde daha fazla vakit geçirdiğinden dolayı daha düzenli bir hayata sahip oluyorlar.

Televizyon İzlerken Kilo Verme

Sonbahar aylarında genellikle dizilerin yeni sezonları başlar. Bu yüzden insanlar televizyon karşısında daha fazla vakit harcamaya başlar. Televizyon karşısında geçirmiş olduğunuz süreyi daha verimli hale getirme imkanınız da bulunuyor. En sevdiğiniz diziyi izlediğiniz sırada spor aletinizi televizyonunuzun karşısına koyarak spor yapabilirsiniz. Dizi izlendiği sırada yürüme, bisiklet sürme, ip atlama, step ve koşma gibi sporları yerine getirme imkanınız bulunuyor. Evinde spor aleti bulunmayan kişiler ise; yerinde yürüyebilir veya salonlarında hızlı adımlarla koşabilirler. Her gün 25 dakika spor yapmanız sizlere kilo verme evresinde yardımcı olmaktadır.

Zayıflamanıza Yardımcı Olacak Besinleri Tüketin

Sonbaharda nane, maydanoz, dereotu ve biberiye gibi zayıflamaya yardımcı olan bitkilerin taze bir şekilde karşınıza çıktığını görebilirsiniz. Gerek sağlık için gerekse kilo verme evresinde son derece büyük öneme sahip olan bu besinleri yemeklerinizin ve salatalarınızın içerisine ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda özel zayıflama tarifleri yapabilme imkanınız da bulunmaktadır.

Sosyal Hayatın Yaşattığı Düzensiz Beslenme Geçer

Evde olunduğu takdirde insanlar genellikle daha temiz ve düzenli bir şekilde beslenmeye dikkat ederler. Yaz aylarında gerek aile ile gerekse arkadaşlar ile vakit geçirildiği için beslenme noktasında tam olarak bir düzen oturtulamıyor. Yaz aylarında hiç aklınızda yokken kendinizi bir tatlı yerken bulabilirsiniz. Sonbahar aylarında ise kişilerin hayatlarında doğal bir düzen meydana gelir ve bu şekilde kilo verme daha kolay bir hal alır.

Günlük Yazın

Kilo verme noktasında tercih edeceğiniz yöntemlerden birisi ise; günlük yazmaktır. Sonbahar her zaman sakinleştirici bir etki ile karşımıza çıkar. Bu noktada kendinize 10 dakikalık bir ara ayırmanızda bir problem olmayacaktır. Telefonunuzun not bölümüne veya bir deftere o gün neler yediğinizi ve ne kadar hangi sporu yaptığınızı not alın. Yazarak program uyguladığınız zaman bu size disiplin de kazandıracaktır. Aynı zamanda bir beslenme bilinci de oluşturarak sadece diyet listesine bağlı kalmadan kilo vermenize yardımcı olur. Sonbaharda diyet yapma planı olan kişilerin gerçekten sağlam bir zihniyete sahip olması gerekir. Sonbahar depresyonuna giren kişiler bu depresyondan çıktıktan sonra diyete başlamalıdır.

Yiyebileceklerinizi ve Yiyemeyeceklerinizi Listeleyin

Diyet listesine bağlı kalamıyor olsanız bile kendinize bazı sınırlar koymanız daha rahat kilo verme evresinde yardımcı olacaktır. Bu noktada yiyebileceklerinizi veya yiyemeyeceklerinizi listeleyerek kendinize bazı sınırlar koyabilirsiniz. Yiyemeyecekleriniz arasına yüksek karbonhidrat, şeker içeren sağlıksız ve kilo aldırma özelliği olan besinleri eklemeniz gerekmektedir. Yiyebileceğiniz besinler arasına ise mevsim meyve ve sebzelerini ekleyebilir ve size kilo aldırmayacak olan sağlıklı besinleri koyabilirsiniz. Bu listeye sadık kaldığınız süre boyunca da kilo verdiğinizi ve kendinizi daha dinç hissettiğinizi görebilirsiniz.

Bu yazı 240 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun