Sperm Kalitenizi ve Cinsel İsteğinizi Artıracak Besinler

Paylaş
 

Sağlık hocası olarak cinsel hayatında sıkıntılarında sıkıntılar yaşayan kişiler için çok iyi öneriler sunacağız. Sperm kalitenizi ve cinsel isteğinizi artıracak besinler sayesinde siz de daha iyi bir cinsel yaşama sahip olabilirsiniz.

Kadın ve sağlık alanında büyük gelişmeler olduğu gibi erkek sağlığı üzerinde de birçok araştırmalar yapılmaktadır. Erkeklerin sperm sayılarının özellikle son yıllarda çok büyük düşüş yaşadığı görülmektedir.

Kırmızı Et ve İstiridye

İstiridye, cinsel sağlığı koruyan besinler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. İstiridyede güçlü bir afrodizyak etkisi yaratmaktadır. İstiridyenin düzensiz kullanımı ise yarar sağlamayacaktır. Düzenli şekilde istiridye ve kırmızı et tükettiğiniz zaman cinsel sağlığınız yoluna girecektir.

Yeşil ve Kırmızı Sebzeler

Kırmızı ve yeşil sebzeler, erkeklerde sperm kalitesini koruyan ve cinsel isteği artıran besinlerin arasında bulunmaktadır. Kuşkonmaz ve ıspanak gibi besinler içeriğinde çeşitli demir, vitamin ve çinko gibi besin içeriklerini bulundurmaktadır. Bu noktada cinsel sağlığı olumlu yönde etkileyen besinlerin arasında bulunuyor. Aynı zamanda mantar ve yumurta gibi besinlerinde sıklıkla tüketilmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Keçi Boynuzu ve Kuruyemiş

Eğer cinsel hayatınızı daha ön planda tutmak istiyorsanız cinsel artırıcı etkileri olan keçi boynuzu ve kuruyemiş gibi yiyecekleri tüketebilirsiniz. Hatta bu ürünleri evinizde düzenli olarak tutmaya da dikkat etmeniz gerekmektedir. Atıştırmalık olarak bu besinleri tüketmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Fast Food Tarzı Ürünlerden Uzak Durmalısınız

Cinsel hayatınızda olumlu etkileri yer alan besinlerin yanı sıra zararı olan besinlerde yer almaktadır. Fast food  tarzı yiyecekler hayatınızın büyük bir bölümünü etkilediği gibi cinsel yaşamınızı da olumsuz etkilemektedir.

Bu yazı 323 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun