Sperm Kalitesinin Artmasına Yardımcı Olan Besinler

Paylaş
 

Sperm kalitesi özellikle çocuk sahibi olmak isteyen kişiler son derece büyük bir öneme sahiptir. Yediğiniz besinler sperm kalitesini artırma özelliğine sahiptir. Sağlık sitesi olarak sizlere sperm kalitesinin artmasına yardımcı olan besinler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Muz

Muzun içerisinde yer almakta olan çok nadir bir enzim insanlarda seks hormonlarının düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda muzun içerisinde A, B1 ve C vitamini yer almaktadır. Bu içeriği sayesinde vücudunuzda yer alan spermin kalitesi de artış gösterecektir.

Kuşkonmaz

Sağlık haberleri incelendiği sırada kuşkonmazın ne kadar faydalı olduğunu görebilirsiniz. Kuşkonmaz sperm kalitesi bakımından da çok zengindir. Kuşkonmazın içerisinde bol miktarda C vitamini yer almaktadır. C vitamini spermde yer alan hücrelerin korunmasını ve spermlerine oksitlenmesini engellemektedir. Aynı zamanda vücudunuzun sperm üretimine odaklanmasına yardımcı olmaktadır.

Turunçgiller

Vitaminlerin ağırlıklı olarak spermin genetik meteryali üzerinde etkili olduğunu görebilirsiniz. Turunçgillerde yer almakta olan c vitamini, oksidatif stresin azalmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda genetik meteryalin gelişmesinde de katkılı olur.

Ceviz

Sağlıklı yaşam için cevizin ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. Cevizin içerisinde bulunan arganin maddesi sperm üretiminin desteklenmesini sağlamaktadır. Ceviz aynı zamanda semen hacminin de artırılmasına yardımcı olmaktadır. Cevizin penise kan akışını hızlandırma özelliği de bulunuyor.

Bitter Çikolata

Bitter çikolatanın içerisinde sperm sayısını iki katına çıkarma özelliğine sahip olan aminoasit bulundurma özelliğine sahiptir. Erkekler her gün düzenli bir şekilde siyah çikolata yediği takdirde daha güçlü bir orgazm geçirebilmektedir.

Domates

Domatesin içerisinde yer almakta olan E vitamini, kişinin spermlerini oksidatif stressten korur. Bu şekilde hızının artmasını sağlarken yumurtanın içerisine girmesini de daha kolay hale getirecektir. Bu yüzden sperm kalitesi için mutlaka E vitamini içeren besinler tüketilmelidir.

Bu yazı 238 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun