Su Toplaması Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Sağlık konuları ve sıkıntıları rahatsızlık verici özellikleri bakımından derece derece olmaktadır. Çok önemli olmasa da insanı rahatsız eden birtakım sağlık sorunları vardır. Yanık sonrası oluşan su toplaması nasıl geçer? Konusu da çok önemli olmayan sağlık konuları arasına girmektedir. Özellikle bayanlar yemek pişirmeleri sırasında kızgın yağ sıçraması ile oluşan su toplamalarından son derece rahatsız olurlar. Ancak su toplamasının sebebini, aşırı güneşli ortamda uzun süre kalmak oluşturuyorsa, farklı yöntemler uygulanır.

Eldeki Su Toplaması Nasıl Geçer?

Elin kaynar su sıçramasından veya yağ sıçramasından dolayı yanması sonucunda, yüzeyde içi su dolu bir kabartı oluşur. Balon görünümündeki bu şişlik, ilk bir saat acı verse de, sonrasında acı hissedilmeyecektir. Bölgedeki şişlik sosyal anlamda kişiyi rahatsız edeceğinden bu şişlik kolay bir şekilde indirilebilir. Su toplayan bölgeye ısıtılmış ağaç kaşığın arka kısmı ile bası yapmak, bölgedeki şişliği indirecek en kolay yöntemdir. Bu yöntem eski çağ kadınları tarafından, su toplayan bölgelere uygulanır ve şişlik ve kötü görüntü ortadan kaldırılırmış. Aynı zamanda yanık sebebiyle oluşan kırmızılık ve iz kalma olayı da bu yöntem sonucunda oluşmamaktadır.

Vücutta Oluşan Su Toplaması Nasıl Geçer?

Vücudun diğer bölgelerinde de güneşin veya farklı unsurların etkisiyle su toplaması sorunu yaşanabilmektedir. Bu sorunların giderilmesinde, su toplamasının kapladığı alan önem taşır. Çok büyük olmayan su toplamaları toplu iğne ile delme yöntemi ile giderilebilmesine karşın, büyük ve çok olan su toplamaları için tülbent ılık su ile ıslatılır ve su dolu kesilerin üzerine yavaş bir şekilde örtülür. Gün içinde üç kere uygulanan bu işlem sonucunda içi su dolu olan kesiler ortadan kaybolacaktır. Kesi içleri sarımsı renkte ise yoğurt sürme işlemi de yararlı olacaktır.

Bu yazı 331 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun