Takma Kirpik Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş
 

Gerek kirpikleri yeterince uzunluğa ve gürlüğe sahip olmayan kişilerin gerekse bakışlarını daha etkileyici yapmak isteyenlerin takma kirpik kullanma yoluna gittiğini görebiliyoruz. Takma kirpik kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında sağlık hocası olarak sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Sudan Uzak Tutarak Uzun Süre Kullanabilirsiniz

Takma kirpiklerinin 24 saat boyunca güzel durmasını isteyen kişiler sudan uzak tutarak bunu gerçekleştirme imkanına sahiptir. Yüzünüze su sıçratmamaya bu yüzden dikkat etmeniz gerekecektir. Makyajınızı temizlemek istediğiniz zaman ise makyaj temizleme mendillerinden faydalanabilirsiniz.

Sıcak Suya Ayrıca Dikkat Edin

Cildiniz için çok sıcak suyun iyi olmadığını söyleyebiliriz. Çok sıcak su kullanmanız cildinizin kurumasına sebep olacaktır. Aynı zamanda kirpiklerin yapışkanının da erimesine yol açabilir. Bu noktada temkinli olmak isteyen kişilerin sıcak sudan özellikle uzak durması gerekmektedir. Duş sırasında ve yüz bölgenizi temizleyeceğiniz sırada ılık su tercih etmeye çalışmalısınız. Bu şekilde takma kirpiklerinizi daha uzun süre kullanma imkanınız olacaktır.

Kullandığınız Ürünlerin Yağ Bazlı Olmamasına Dikkat Edin

Maskaralar, makyaj temizleyicileri ve sıvı sabunların içerisinde bazı yağların olduğunu görebilirsiniz. Bu yağlar ise sizin kirpiklerinizin arasındaki bağların mahvolmasına sebep olacaktır. Tutundukları yerden kopma gibi sorunlar yaşattıklarını görebilirsiniz. Bu yüzden içeriğinde yağ bazlı olan ürünleri kullanmamaya ayrıca özen göstermeniz gerekecektir.

Kirpik Kıvırıcı Kullanmamalısınız

Takma kirpik takan kişiler kirpiklerinin kıvır kıvır olmasını ister. Fakat kirpik kıvırıcı kullanmanız bu noktada doğru bir tercih olmayacaktır. Daha uzun süre kullanmak ve yanlışlıkla kırmak istemiyorsanız kirpik kıvırıcı kullanmamanız gerekir.

Bu yazı 300 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun