Tehlikeli Kadın Hastalıklarının En Büyük Belirtileri

Paylaş
 

Kadın hastalıklarının birçok belirtisi vardır. Bu belirtiler hakkında bilgi sahibi olmanız sizleri birçok tehlikeli belirtilerden korumaktadır. Tehlikeli kadın hastalıklarının en büyük belirtileri hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Sık Bir Şekilde İdrara Çıkma

Çok sık bir şekilde idrara çıkıyor olmanız aslında midenizde oluşan rahatsızlıklardan çok daha fazlasına işaret ediyor olabilir. Sık şekilde idrara çıktığı görülen kişilerde vajinal flora ve diyabet gibi bozuklukların görülme ihtimali çok yüksektir. Sık şekilde su içen kişiler daha fazla idrara çıkabilir. Bu durum aslında son derece normal bir durumdur. Fakat yine de uzman bir ürolog ile görüşebilirsiniz.

Hızlı Kilo Kaybı

Sebepsiz şekilde hızlı kilo kaybı yaşıyorsanız bu durumu hafife almamanız gerekir. Bazı kilo kayıpları kişinin lehine değil de aleyhine ilerlemektedir. Sebepsiz ve ani şekilde yaşanan kilo kayıpları kanser, Tip 2 diyabet, croh hastalığı gibi hastalıklara sebep olabilmektedir.

Aşırı Kıllanma

Kadınlarda vücudun olmaması gereken yerlerinde ve çok fazla kıllanma görülmesi erkek hormonunun fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Erkek hormonu fazla olan kişilerde metabolizma bozuklukları, meme kanseri ve endometriyal hastalıkların görülme ihtimali çok yüksektir.

Menopoz Sonrasında Kanamaların Görülmesi

Menopozdan sonra ara sıra kanamalar olduğu görülebilmektedir. Eğer bu kanamalar düzenli aralıklarla yaşanıyorsa kanamaların asıl sebebi sevisit sorunlar veya uterus kanseri gibi rahatsızlıklar olabilir. İkame hormon tedavisi olan kadınların menopoz sonrasında kanama görülebilmektedir. Mutlaka iyi bir doktora göstermeniz gerekmektedir.

Bu yazı 372 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun