Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Paylaş
 

Özellikle sigara içen kadınların en fazla karşı karşıya kaldığı sorunların başında tırnak sararması problemi yer almaktadır. Kadın ve sağlık noktasında sizlere vereceğimiz bilgilerden birisi ise; tırnak beyazlatma yöntemleri doğrultusunda olacaktır.

Tırnak sararması sorununa sadece kişinin sigara tüketmesi sebep olmaz. Aynı zamanda tırnaklara çok fazla işlem yaptırmak ve sık oje sürmek de bu soruna sebep olabilmektedir. Sağlık hocası olarak sizlere tırnak beyazlatma yöntemleri arasında en etkili yöntemler hakkında bilgi vereceğiz.

Limon Suyu ve Karbonat Yöntemi

1 paket karbonat ile yarım limon suyu karıştırılarak kıvamlı bir macun oluşturulur. Bu macunu tırnaklarınıza sürerek fırçalamalısınız. Düzenli bir kullanım sonrasında tırnaklarınızın beyazladığını görebilirsiniz. Eğer elinizde açık bir yara varsa bu yöntemi uygulamamalısınız. Çünkü limon suyu yakma hissi uyandırabilir.

Diş Macunu Yöntemi

Beyazlatma özelliği olan diş macunları sararmış olan tırnaklarınızı beyazlatma noktasında da etkilidir. Eski bir diş fırçasının üzerine bir miktar diş macunu sürerek tırnaklarınıza çok fazla bastırmadan fırçalamalısınız. Beyazlatıcı diş macunu kullanarak tırnak beyazlatma aşamasında tırnak fırçalarını da tercih edebilirsiniz.

Sirke Yöntemi

Ilık su ile yarım su bardağı elma sirkesini karıştırarak tırnaklarınızı 20 dakika kadar bu karışımın içerisinde tutun. 20 dakikanın sonunda ise tırnaklarınızı kurutun. Bu yöntemi haftada 3 – 4 defa uyguladığınız takdirde faydasını çok net bir şekilde görebilirsiniz.

Karbonat ve Oksijenli Su Yöntemi

Oksijenli suyun da beyazlatma özelliği olduğu bilinen gerçekler arasındadır. Oksijenli su ile karbonatı karıştırarak tırnaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Bu şekilde tırnaklarınız beyazlamaya başlayacaktır.

Bu yazı 562 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun