Tırnaklarınızı Güçlendirmek İçin Evde Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Paylaş
 

Her kadın elleri ve tırnakları konusunda çok hassastır. Güçsüz tırnaklar ise kadınların en fazla şikayetçi olduğu konuların başında yer alıyor. Fakat evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler tırnaklarınızın güçlenmesi için sizlere yardımcı olacaktır. Tırnaklarınızı güçlendirmek için evde bakım yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

E Vitamini ve Hint Yağı Kürü

Tırnaklarınızın nemlenmeye ve beslenmeye ihtiyacı varsa Hint yağı kullanabilirsiniz. Hint yağına ek olarak E vitamini kullandığınız takdirde ise daha fazla etkisini gösterecek ve tırnaklarınız daha güçlü olacaktır. Bunun için gerekli olan malzemeler:

-5 – 6 damla E vitamini

-1 yemek kaşığı kadar Hint yağı

E vitamini ile Hint yağını birbirine karıştırın ve bir fırça kullanarak tırnaklarınızın üzerine uygulayın. Birkaç gün sonra tırnaklarınızın güçlenmeye başladığını görebilirsiniz.

Zeytinyağı ve Limon Kürü

Zeytinyağının vücudunuz için her alanda çok fazla faydası olduğunu görebilirsiniz. Özellikle içerisinde yer alan yağ asitleri ve antioksidanlar tırnaklarınızın da beslenmesini sağlayacaktır. Zeytinyağı ve limon kürünü uygulamak için gerekli malzemeler şu şekildedir:

-5 damla kadar limon suyu

-2 yemek kaşığı zeytinyağı

Limon suyuyla beraber zeytinyağını bir kapta karıştırın. Tırnaklarınızı ise yaklaşık olarak 15 dakika kadar bu karışımın içerisinde bekletmeniz gerekmektedir.

Yazımızda sizlere belirttiğimiz yöntemleri uyguladığınız zaman kısa süre içerisinde tırnaklarınızda güçlenme yaşanacağını görebilirsiniz. Aynı zamanda tırnaklarınız daha güçlü olacağı gibi görünüş olarak da daha sağlıklı bir görünüşe sahip olacaktır.

Bu yazı 326 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun