Tüketmeden Önce Düşünmeniz Gereken En Zararlı Yiyecekler

Paylaş
 

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma sonucunda insan sağlığı için en fazla zararlı olan yiyecekler açıklandı. Bu yiyeceklerin bir bölümünü günlük hayatımızda çok sık tüketiyoruz.

Fıstık

Toplam nüfusun %1’lik bölümünde fıstık alerjisi bulunuyor. Sonucu ölüm olan alerji vakalarında ise büyük bir bölümün fıstık alerjisi olan kişilerden oluştuğunu söyleyebiliriz.

Kahve

İçeceği elde edilen ve çok sık kullanılan kahve bitkisi, kalp krizine yol açarken aynı zamanda dişlerde sararma ve uyuma zorluğu gibi sorunlara da yol açmaktadır.

Dondurulmuş Gıdalar

Bu tarz gıdaların dondurulmaları esnasında zararlı organizmalar üremektedir. Bu organizmalar insanlarda bağırsak ve mide hastalıklarının oluşmasına sebep olabiliyor.

Çiğ Yumurta

Çiğ yumurtanın içerisinde zararlı salmonella mikrobu bulunmaktadır. Bu yüzden çiğ yumurta tüketimi hastalıklara yol açabiliyor.

Ton Balığı

Dünya üzerinde en fazla tüketilen balık türlerinden birisidir. Fakat sürekli tüketildiği durumlarda sinir sistemine zarar verebilir. Aynı zamanda kalp rahatsızlıklarına da sebep olabilmektedir.

Hamur İşi

Hamur işleri fazla kilolara sebep olduğu gibi kolesterol dengesini de bozmaktadır. Aynı zamanda kalp rahatsızlıkları ve diyabet gibi birçok rahatsızlığa sebep olduğu bilinmektedir.

Hazır Çorba

Toz haline getirilen hazır çorbalar bu hale getirilene kadar defalarca farklı işlemden geçmektedir. İçeriğinde çok fazla katkı maddelerinin bulunduğu bu çorbalar kanser riskini artırıyor. En zararlı yiyecekler arasında ise ilk sıralarda yer alıyor.

Yeşillikler

Roka, ıspanak, lahana, marul ve kıvırcık gibi besinlerin çok iyi bir şekilde yıkanması gerekir. Bu besinler iyi bir şekilde yıkanmadığı takdirde birçok bakteri üretmektedir ve bu izin bağırsaklarınıza zarar verecektir.

Bu yazı 397 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun