Uyku Öncesi Güzellik Rutinleri

Paylaş
 

Eve geldiğiniz an ayaklarınızı uzatarak yatmak isteyebilirsiniz. Fakat güzelliğinizi devam ettirmek için bazı günlük rutinlerinizi yerine getirmeniz gerekmektedir. Uyku öncesi güzellik rutinleri hakkında sağlık sitesi olarak sizlere bilgi vereceğiz. Bu şekilde güzelliğinizi devam ettirebilme imkanına sahip olursunuz.

Cildinizi Makyaj ve Kirden Arındırın

Sağlık haberleri incelendiği sırada cildin makyajdan arındırılıyor olmasının son derece büyük bir öneme sahip olduğunu görebilirsiniz. Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için yüzünüzdeki kiri ve makyajı arındırmanız gerekmektedir. Cilt tipinize uygun olan bir temizleyici kullanmaya dikkat etmelisiniz. Temizleme işlemleri yapılacağı sırada cildinize zarar vermemeli ve yavaş hareketlerle temizlemelisiniz.

Cildinizi Durulama İşleminde Dikkat Etmelisiniz

Cildinizi durulayacağınız sırada suyun sıcaklığı çok büyük öneme sahiptir. Mutlaka ılık su ile temizlemelisiniz. Bu şekilde cildinizdeki kan dolaşımı artacağı için daha taze bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ilık su ile cildinizi duruladığınız zaman son dokunuşu ise soğuk suyla yapmanız gerekmektedir. Çünkü soğuk su cildinizin daha sıkı olmasını sağlayacaktır.

Maske ve Peeling Uygulamalısınız

Şehir temposu, toz ve kir gibi etkenler cildinizin kötü bir görünüme sahip olmasına sebep olmaktadır. Cildinizi bunlardan rahatlatmak için peeling yapmalısınız. Peeling yapmanız cildinizde bir rahatlama hissi doğuracaktır. Aynı zamanda tazelik hissi oluştuğu için daha rahat hissedebilirsiniz. Yoğun tempoda çalışan kadınlar genellikle ciltlerine maske yaparak bekletmeye zaman bulamıyor. Uyumadan önce ise maske yapmak için en ideal zamandır.

Cildinizi Mutlaka Nemlendirin

Cildinizin pürüzsüz ve sağlıklı bir şekilde görünmesini istiyorsanız bunun için doğru bir şekilde nemlendirmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Cildinizi temizledikten ve kuruladıktan sonra cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici seçmelisiniz. Fakat cilt problemleri yaşayan kişiler nemlendirici seçimi sırasında dermatologlara başvurması gerekmektedir.

Bu yazı 297 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun