Vajinal Enfeksiyonlardan Korunma Yolları

Paylaş
 

Vajinal enfeksiyonlar birçok kadının ortak sorunları arasında yer almaktadır. Sağlık sitesi olarak sizlere vajinal enfeksiyonlardan korunma yolları evresinde bilgi vereceğiz. Bu şekilde vajinal enfeksiyonlardan korunma hakkında detaylı bilge sahibi olabileceksiniz.

Temizliğe Dikkat

Vajinal temizlik yapılacağı sırada sağlıklı yaşam için mutlaka önden arkaya doğru yapılması gerekir. Çünkü arka bölümde yer alan bakteriler vajina girişinde tehdit unsuru oluşturabilmektedir. Bu yüzden enfeksiyon riskiniz de artış gösterecektir. Bazı temizleyiciler vajinanın pH dengesini bozacağı için olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu yüzden sadece duru su ile temizlemeniz yeterli olacaktır.

İç Çamaşırınızı Sadece 1 Gün Giymelisiniz

Gün boyunca genital bölge kapalı kaldığı için bölgenin havalanması ve günlükm hijyenin tam olarak yerine getirilebilmesi için iç çamaşırınızı her gün değiştirmeniz gerekmektedir. Naylon içeriği bulunan iç çamaşırlarını kullanmak yerine pamuklu iç çamaşırlarını kullanmayı tercih etmeniz gerekecektir. Genital bölgenin kuru ve temiz olması enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Kullandığınız Temizlik Ürünlerine Dikkat Edin

Her cilt tipi için farklı temizlik ürünleri yer almaktadır. Fakat siz parfüm içeriği bulunan temizlik ürünlerinden kaçınmaya özen göstermeniz gerekir. Eskiden beri kullanılan ağda ve jilet gibi temizlik ürünleri bölgedeki tüylerin alınmasında yardımcı oluyor olsa da tahrişten dolayı iltihaplanmanın da oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden daha gelişmiş yöntemler tercih etmeniz gerekecektir.

Vajinal Enfeksiyondan Nasıl Kurtulabilirim?

Vajinal enfeksiyona yakalanan kadınlar dar kıyafet giymemeye özen göstermesi gerekmektedir. Pamuklu kıyafetler giymeniz vajinanızın hava alması açısından sizlere yardımcı olacaktır. Duş aldığınız sırada genital bölgenizi temizlerken aşırıya kaçmamalısınız. Bu yüzden genital bölgenizde asit dengesi de bozulabilir. Vajina korunmasız hale geldiğinden dolayı mikropların çoğalmasına zemin hazırlanmış olacaktır.

Bu yazı 273 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun