Vintage Saç Tarzları

Paylaş
 

1940’lı yıllarda çok sık bir şekilde kullanılan retro saç modellerinin vintage saç tarzları adı altında tekrar karşımıza çıktığını görüyoruz. Özellikle son zamanlarda çok popüler olan bu saç modellerini Lily Allen, Katy Perry v Christina Aguilera gibi isimler çok sık bir şekilde tercih etmektedir. Modada kıyafetlerde yaşanan geri dönüş saç stillerinde de karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Hollywood Dalgaları

Kırmızı ruj, yandan ayrılmış olan dalgalı saç, dekolteli bir elbise Hollywood bir sıra bu moda ile ön plana çıkıyordu. Bu görünümün baştan çıkarıcı olan mükemmel bir görünüm olduğunu söyleyebiliriz. Seksi, şık ve ağır bir görünüşe sahip olmak isteyen kadınların özellikle tercih etmesi gerekmektedi.r

Kahküllü Bob Kesim

Son yıllarda bu trendin çok fazla yükseldiğini görebiliyoruz. İlk bakıldığı zaman akıllara direk olarak Audrey Hepburn geliyor. Bağımsız ve özgür bir hava katan bu saç modelinde aynı zamanda sevimli bir imajın olduğunu da söyleyebiliriz. Tarz olarak salaş bir kıyafet tarzını benimsediyseniz bu saç modelini mutlaka tercih etmeniz gerekmektedir.

Yandan At Kuyruğu

Vintage saç tarzları arasında tek omzunuzun üzerinde birleşen saçlardan bahsetmezsek haksızlık olacağını düşünüyoruz. Bu modeli gerçekleştirmek için saçlarınızı toplamadan önce hacimli bir görünüme kavuşabilme adına krepe kullanabilirsiniz. Sevimli bir görünüm elde etmek isteyen kadınla toka olarak kurdele kullanmayı tercih edebilir.

Rulo Topuzlar

Bu topuz şekli akıllara direk olarak kült bir film olan Casablanca’yı getirmektedir. Vintage akım konusunda vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Bu model yandan ve ortadan ayrılan saçların arka taraftan kıvrılarak toplanmasına dayanmaktadır. Özel günler ve davetlerde tercih edebileceğiniz modeller arasındadır.

Bu yazı 463 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun