Vücut Tipine Uygun Bikini Seçimi

Paylaş
 

Yaz sıcaklarını her geçen gün daha fazla hissettiğimiz şu günlerde birçok kişi tatil için hazırlıklarını yapmaya başladı bile. Tatil hazırlıklarınızı yaptığınız sırada en önemlilerinden birisi bikininizdir. Bikini seçimi sırasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Özellikle vücut tipinize bu noktada çok fazla dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Sağlık hocası olarak sizlere vücut tipine uygun bikini seçimi hakkında bilgi vereceğiz.

Vücut Tipine Göre Bikini Seçimi

Vücut tipine göre bikini seçimi yapacağınız evrede eğer iri popoya ve büyük kalçalara sahipseniz dikkatleri ağırlıklı olarak göğüslerinize çekmeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için bikininizin üst bölümünü açık renkli alt bölümünü ise koyu renkli tercih etmeniz gerekiyor. Alt bölümü koyu renkli seçtiğiniz takdirde kalça bölümünüzü daha küçük gösterecektir. Bu şekilde vücudunuzda daha orantılı bir görünüme sahip olacaktır. Kalçaları büyük olan kadınların desenli ve ipli bikini tercih etmemesi gerekir.

Çok fazla kilo alıp verdiğiniz için göbeğiniz sarkık ve düşük duruyorsa olabildiğince kapalı ve koyu renk olan modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Göbeğinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız eğer üçgen bikini giymekten kaçınmalısınız. Göbeğiniz sarkık duruyorsa yüksek bel bikini tercih etme yoluna gidebilirsiniz. Midesi geniş olan kadınların ise bikini yerine mayo tercih etmesi daha iyi olacaktır.

Göğüsleri büyük olan kadınlar ise bikini tercihlerini boyundan veya omuzdan bağlamalı olan balenli modelleri tercih etmelidir. Bikininizin üst bedenini bu evrede bilmeniz çok önemli olacaktır. Küçük gelen bikini üstlerini tercih ettiğiniz takdirde göğüsleriniz yanlardan taşacağı için kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Küçük göğüslere sahip olan ve kilo problemi bulunmayan kadınlar ise en şanslı grupta yer alıyor. Bu tarz kişiler bütün bikini modellerini tercih edebilirler.

Bu yazı 520 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun