Yaz Aylarında Fazla Kilolarınızdan Kurtulmak İçin Öneriler

Paylaş
 

Güneşin yüzünü göstermesi  ve havaların ısınmasıyla beraber fazla kiloları olan kişilerde bir telaş başladığını görüyoruz. Sağlık hocası olarak sizlere bu evrede fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayacak basit ve etkili bazı yöntemler sunacağız.

Az ve Sık Beslenin

Birçok kişi ara öğünlerin ne kadar önemli olduğunu tam olarak kavrayamamış konumdadır. Fakat ara öğünlerin de en az ana öğünler kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz. Gün içerisinde mutlaka 3 ara öğün ve 3 ana öğün şeklinde beslenmeye dikkat etmeniz gerekir. Sizlere aç kalarak kilo verebileceğinizi iddia eden kişilere inanmayın. Kadın ve sağlık noktasında sağlıklı bir şekilde kilo verebilmeniz için ara öğün ve ana öğün şeklinde beslenmeniz gerekir.

Mutlaka Su İçin

Gün içerisinde mutlaka 2 – 2.5 litre arasında su içmeyi kendinize alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Bu evrede gerekirse düzenli bir şekilde yanınızda su şişesi taşıyabilirsiniz. Bu şekilde içtiğiniz suyun miktarını da hesaplayabilmiş olursunuz. Su içmediğiniz takdirde formunuzu koruyamayacağınız gibi beslenmeniz de doğru olmayacaktır.

Meyve ve Sebze Tüketimi Olmazsa Olmazlarınız Arasında Olmalıdır

Beslenme programınızı hazırladığınız sırada programınızda bol miktarda meyve ve sebze olmasına özen göstermelisiniz. Meyve ve sebzeler sizin için en zengin vitamin kaynakları olacaktır. Özellikle yeşil yapraklı sebzelerin içerisinde diğer sebzelere nazaran daha fazla vitamin olduğunu söyleyebiliriz.

Diyet Programınızı Egzersizle Destekleyin

Metabolizmanızı artıracak olan bir diğer temel faktörün fiziksel aktivitelerinizi artırmak olduğunu söyleyebiliriz. Havaların da güzelleşmesiyle beraber eğer herhangi bir sağlık sorununuz bulunmuyorsa yürüyüşe çıkabilirsiniz. Sağlıklı beslenmenizi egzersiz ile desteklediğiniz zaman kilo vermeniz kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Bu yazı 378 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun