Yaz Kombini Nasıl Yapılmalı?

Paylaş
 

Yaz aylarının gelmesiyle yün kazaklardan, kalın paltolardan kurtularak tiril tiril elbiseleri, renk renk bikinileri, uçuş uçuş etekleri gün yüzüne çıkartıyoruz. Akla gelen ilk soru ise bu kıyafetlerle doğru bir yaz kombini nasıl yapılmalı? 4 mevsim içerisinde belki de en kolay kombin yapılacak mevsimdir yaz. Bir tişört şort gibi çok basit iki kıyafet ile bile çok güzel ve şık bir kombin oluşturmak mümkün.

Nasıl Kombin Edilir?

Yaz aylarının bazı vazgeçilmez parçaları vardır. Günümüzde artık yaz kış fark etmeksizin her ay kullanılan güneş gözlükleri yaz aylarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Eğer hala bir güneş gözlüğünüz yoksa mutlaka en yakın alışveriş merkezine giderek yüz yapınıza uygun rengârenk gözlükler temin etmelisiniz. Yaz kombinlerinin bir diğer tamamlayıcısı ise şapkalardır. Özellikle plajlarda şıklığı yakalamanızı sağlayacak hasır şapkalar mutlaka dolabınızda bulundurmanız gereken ürünler arasındadır. Kombin konusunda zorlanan insanlar için en kolay kurtarıcı ise tulumlardır. Tek bir parçadan oluşan, kısalı uzunlu, rengârenk desenli tulumlar; güzel bir sandalet ve takı aksesuarları ile çok kolay kombinlenebilir. Yaz kombinlerini plaj ve sokak kombinleri olarak ayırmak mümkündür çünkü yazın büyük bir kısmını denizde plajlarda geçirerek buralarda giydiğimiz kıyafetlere; mayosundan pareosuna, terliklerinden şapkasına kadar hepsine ayrı ayrı özen göstererek seçiyoruz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarında dikkat edilmesi gereken en önemli şey vücut yapınıza göre doğru kıyafet ve aksesuarları seçip giyinmenizdir. Aldığınız şort ya da tulumların boyunuza uygun olup olmadığına, sizi olduğunuzdan daha kısa göstermediğine dikkat ederek alışverişte bu hususlara dikkat etmelisiniz. En önemli aksesuarınız olan gözlüğünüzün yüz yapınıza uygun büyüklükte olup olmadığına bakılmalıdır. Yaz boyunca vücudunuza uygun renklerde ve yapılarda kıyafetler seçerek doğru kombinler yapabilirsiniz.

Bu yazı 291 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun