Yaz Şapka Modası

Paylaş
 

Şapka sıcak günlerin ve güneşli havaların vazgeçilmezidir. Sağlık açısından kullanımı çok önemlidir. Gerek yüzü gerek başı güneşten korumaya yardımcı olur. Hem kadın hem erkekler için, yaz günlerinin en şık parçalarından biridir. Kombinlerin tamamlanması gereken parçaları arasında olan şapkalar bu yaz da göz alıyor. Modası hiç geçmez. Şapka takmak sağlık açısından neden gerekli? Şapka takmak cilt sağlığı, göz sağlığı açısından büyük önem taşır. Sıcak yaz günlerinde baş, en çok korunması gereken yerlerin başında gelir. Bu yaz şapka modası içinde en çok tercih gören modeller aşağıdaki gibidir:

Hasır Şapka

Özellikle plajların vazgeçilmezidir. Kullanan herkese yakışma özelliği vardır. Farklı renk ve modelleri vardır. En çok tercih edilen rengi ise orjinal olarak bildiğiniz açık kahve tonudur. Hazır veya el emeği bulmak mümkündür. Yaz şapka modası için hasır şapka güzel bir seçenektir. Her tarz için bulmak mümkündür. Hem kadın hem erkek olarak tercih edilebilir. Sevilen bir modeldir. Genellikle yazın kullanılır. Örgü ve hazır modelleri mevcuttur. Örgü modellerde üstüne adınızı veya istediğiniz bir kelimeyi yazdırabilirsiniz. Bir diğer önemli özelliği ise hava alan yapısıyla başı terletmez, kullanışlı bir modeldir. Yazın en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Baba Şapkası veya Askeri Tarz Şapkalar

Baba şapkası veya askerlerin taktığı şapkalar olarak tanıdığımız, önü taraklı şapka modelleridir. Hem yaz hem kış kullanımı mevcuttur. Çeşitli renk ve modelleri vardır. Sevilen bir modeldir. Dünyada kadınlar ve erkekler tarafından en çok kullanılan modeldir. Özellikle ilk bahar ve yazın, gözü, yüzü ve başı koruması açısından sıkça tercih edilir. Bulması çok kolaydır, gidilen her mağazada çeşitlerine kolaylıkla rastlanabilir. Her tür desene sahip modeli bulmak mümkündür. Başı terletmez, hafiftir, kullanımı rahattır.

Bu yazı 383 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun